Chorwacja jest bezpieczna
Ciekawostki,  Porady

Czy Chorwacja jest bezpieczna?

Czas czytania: < 1 minuta

Obecnie zanim zaplanujemy podróż sprawdzamy jak bezpieczne jest miejsce do którego się wybieramy. Czy Chorwacja jest bezpieczna?

Na podstawie badań prowadzonych przez Organizację International SOS Control Risk możemy spokojnie polecić Chorwację jako jeden z bezpieczniejszych krajów Europy Południowej. Chorwacja jest bezpieczna!

Organizacja International SOS Control Risk prowadzi spis zagrożeń i oceny ryzyka medycznego www.travelriskmap.com. Sprawdza ona zagrożenia ze strony zamachowców ale i również bezpieczeństwo na drogach oraz zapewnienie opieki medycznej.

Czy Chorwacja jest bezpieczna?

Na  interaktywnej mapie można odczytać dane krajów, które są oceniane w trzech kategoriach:

  • bezpieczeństwa,
  • kwestii medyczne,
  • bezpieczeństwa na drodze.

Kraje oznaczone ciemnym kolorem są najmniej bezpieczne, natomiast  zielone i żółte są najbezpieczniejsze.

Libia, Afganistan i Somalia to najbardziej niebezpieczne kraje na świecie. Z kolei, Finlandia, Norwegia i Islandia są krajami najbezpieczniejszymi.

W przypadku Bałkan:  Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia oraz Czarnogóra są oceniane jako kraje o niskim niebezpieczeństwa. Kosowo natomiast  o średnim ryzyku.

W przypadku kategorii bezpieczeństwa na drodze, Chorwacja jest krajem o niskim ryzyku. Chorwacja w kategorii medycznej należy do najwyższej i najlepiej ocenianej.

International SOS i Control Risks opublikowały mapę ryzyka podróżnego w 2019 roku. Mapa ryzyka podróżnego prezentuje ocenę ryzyka bezpieczeństwa podróży. Rezultatem jest kompleksowy przegląd zagrożeń według miejsca przeznaczenia.

Czy Chorwacja to odpowiedni kraj na bezpieczne wakacje?

Reasumując Bałkany, a w szczególności Chorwacja są jednymi z najbezpieczniejszych  destynacji wakacyjnych. Spokojnie możemy zaplanować tam urlop i czuć się bezpiecznie jak w domu.

Polecany artykuł:  Rekordowe upały w Chorwacji
Wakacje Chorwacja