Parkowanie w Dubrowniku
Chorwacja 2024,  Chorwacja samochodem,  Dubrownik,  Parkowanie w Dubrowniku

Parkowanie w Dubrowniku – zony, mapa i opłaty w 2024 r.

Czas czytania: 4 minut

Jeśli zaplanowałeś przyjazd do Dubrownika samochodem lub zdecydowałeś się na wynajem samochodu podczas wakacji w Chorwacji to jedną z najważniejszych kwestii jest parkowanie. Masz wiele opcji do rozważenia, jeśli chodzi o parkowanie w Dubrowniku.

Znalezienie miejsca parkingowego w Dubrowniku, które nie spowoduje dużego wydatku i które jest w dobrej lokalizacji okazuje się być niełatwym zadaniem, zwłaszcza w miesiącach letnich. Z tego powodu zbadaliśmy wiele opcji parkingowych i porównaliśmy je pod względem ceny, dostępności i bliskości do starego miasta w Dubrowniku. Gdzie warto zaparkować samochód w Dubrowniku?

Parkowanie w Dubrowniku – strefy parkowania – zony

Miasto Dubrownik jest podzielone na pięć stref parkingowych. Każda strefa parkingowa ma inną opłatę za parkowanie, która odzwierciedla wygodę lokalizacji parkingu. Opłaty parkingowe różnią się także w zależności od miesiąca (w miesiącach letnich opłaty są znacznie droższe). Najdroższa jest strefa 0 ( Zona 0), gdzie cena za godzinę sięga 10 euro/godzina. Najtańsza jest natomiast Strefa 4 (Zona 4), która znajduje się daleko od starego miasta i wymaga, abyś dojechał do centrum autobusem lub taksówką.

Parkowanie w Dubrowniku

Parkometry

Parkometry w Dubrowniku są łatwe do zauważenia i łatwe w użyciu. Koniecznie przed zaparkowaniem sprawdź parkometr, aby wiedzieć dokładnie, w której strefie parkingowej zaparkowałeś swój samochód. Możesz również zapłacić za swoje miejsce parkingowe za pomocą SMS-a, więc nie będziesz miał powodu, aby pominąć płatność za parkowanie.

Kary za nielegalne parkowanie w Dubrowniku

Jeśli poruszasz się po Dubrowniku samochodem, warto pamiętać, że zakup biletu parkingowego jest obligatoryjny! Jeśli zdecydujesz się zaryzykować i nie uiścić opłaty za parkowanie, będziesz musiał zapłacić wysoką karę. Pobierany jest dzienny bilet parkingowy, który należy opłacić przelewem lub osobiście w biurze Sanitat (adres Marka Marojice 5).

Polecany artykuł:  Parking Zadar- parkowanie w Zadarze

Polecany artykuł: TOP 10 polecanych plaż w Dubrowniku i w okolicy

Parkowanie w Dubrowniku opłaty za godzinę

Miejsca parkingowe wokół starego miasta w Dubrowniku

Najdroższa opcja ( 5,5 – 10 EUR / godzinę)

Istnieje wiele opcji parkowania w Dubrowniku, jeśli chcesz być w bliskiej odległości od starego miasta. Tuż za murami miasta znajduje się parking Buža, a jeśli pojedziesz trochę dalej, znajdziesz parking Gradac. Jak można się domyślić, miejsca parkingowe znajdujące się tak blisko starego miasta w Dubrowniku mają dużo wyższą cenę. Za godzinę parkowania na parkingu Buža zapłacisz 10 euro /godzinę. Jeśli chcesz być jeszcze bliżej starego miasta, masz do wyboru Parking Pile Gate.

Dubrovnik Center Parking

Najlepsza opcja cenowa w pobliżu Starego Miasta ( 2,7 EUR / godzinę lub 27 EUR / dzień)

Jeśli chcesz być blisko miasta i nie wydać majątku za parking, możesz rozważyć zaparkowanie samochodu na parkingu Dubrovnik Center Parking w pobliżu starego miasta. Lokalizacja tego parkingu jest łatwo dostępna, chociaż będziecie musieli skorzystać z autobusu miejskiego, jeśli chcecie odwiedzić stare miasto w Dubrowniku. Przystanek autobusowy znajduje się tuż obok parkingu, a dojście zajmuje około 5 minut. Ale jeśli chcesz wypić kawę gdzieś poza murami miasta lub po prostu zrobić zakupy to Dubrovnik Center Parking znajduje się tuż obok wielu centrów handlowych.

Warto wiedzieć!

Parking Dubrovnik Center jest popularny ze względu na swoją niską cenę i w sezonie zazwyczaj dość trudno jest znaleźć tu wolne miejsce, ale można je zarezerwować z wyprzedzeniem tutaj.

Parking w porcie Gruž

Parking znajduje się najbliżej głównego dworca autobusowego i portu

Miejsce parkingowe w porcie Gruž przyda się, jeśli wybierasz się na wycieczkę na pobliskie wyspy. Ale jeśli chcesz iść zwiedzać stare miasto w Dubrowniku (szczególnie z małymi dziećmi), może się okazać, że dojazd autobusem publicznym jest nieco męczący i długi.

Polecany artykuł:  Wakacje w Rovinj - co zobaczyć?

Parking podziemny w Dubrowniku

Doskonała opcja podziemna

Podziemny parking w Dubrowniku znajduje się na Ilijina Glavica (adres: Zagrebačka ulica) w pobliżu starego miasta. Garaż ma wystarczająco dużo miejsc parkingowych i pomieści nawet kilkaset samochodów, ale w sezonie turystycznym bywa bardzo zatłoczony.

Parkowanie w Dubrowniku za darmo?

Czy jest możliwe parkowanie w Dubrowniku za darmo? Tak! Do 2022 r. można było zaparkować auto za darmo na wzgórzu Srđ i zjechać kolejką na stare miasto. Kolejną opcją jest rezerwacja hotelu bądź apartamentu w Dubrowniku z opcją parkingu za darmo.

Parkowanie w Dubrowniku – zalecenia dotyczące parkowania w Dubrowniku

Transport publiczny w Dubrowniku jest bardzo regularny, punktualny, a bilety autobusowe są w przystępnych cenach. Więc nawet jeśli zdecydujesz się zaparkować trochę dalej od starego miasta w Dubrowniku, nie stracisz dużo czasu na podróż do miejsca docelowego zwiedzania. Nie ma potrzeby płacić absurdalnych kwot za godzinny parking tylko po to, aby zaoszczędzić 5 minut.

Polecamy także skorzystać z aplikacji parkowania w Dubrowniku -> https://app.paydo.hr/odabir-karte/dubrovnik/

Polecane noclegi w DubrownikuBooking.com

Chorwacja