Plaża Podvrske - wyspa Murter

Plaża Podvrške – Murter

Czas czytania: 2 minut

Plaża Podvrske – piaszczysta plaża na wyspie Murter

Plaża Podvrške na wyspie Murter to dowód, że plaże piaszczyste w Dalmacji w Chorwacji występują. Dodatkowo z białym piaskiem, prawie takim samym jak nad naszym Bałtykiem. Co więcej jest to plaża idealna dla rodzin z dziećmi. Przy plaży znajdziemy również sporo cienia.

Pomimo że, wyspa Murter jest stosunkowo mała, to znajduje się na niej dosyć spora ilość przepięknych plaż, które rozciągają się wzdłuż całej linii brzegowej. Do wyboru mamy plaże miejskie, plaże dla nudystów, plaże małe w zatoczkach oraz plaże najbardziej popularne i najliczniej odwiedzane przez mieszkańców i turystów czyli między innymi: Slanica, Podvrske, Cigrade czy Kosirina.
Dodatkowo warto wiedzieć, że najbardziej popularne plaże położone są na południowej stronie wyspy Murter, praktycznie naprzeciwko Archipelagu wysp Kornati. Poza tym są to plaże chronione przed mocnymi wiatrami oraz wysokimi falami.

Plaża Podvrske Murter jest rewelacyjna pod względem położenia oraz piasku. Jest zdecydowanie idealna dla małych dzieci oraz osób starszych. Ponadto piękne widoki oraz lazurowa woda morza dodają plaży Podvrske Murter zdecydowanego uroku. Ponadto trudno do niej trafić. Natomiast dla nielubiących się prażyć na plaży, przy Podvrska jest sporo miejsc do spacerów.

Dodatkowo plaża Podvrske to plaża z białym piaskiem, która nadaje wodzie piękny jasnoniebieski kolor . Z plaży w oddali możemy dostrzec wyspy Kornati.

Plaża Podvrške szczegóły dotyczące plaży

  • usytuowana w miejscowości Murter
  • żwirowa oraz piaszczysta
  • prysznice
  • w pobliżu znajduje się supermarket, restauracja, cafe bar
  • odpowiednia dla dzieci i ludzi starszych

Plaża Podvrške mapa

 

Plaża Podvrske atrakcje w pobliżu

Nawet w pochmurny dzień plaża Podvrske robi wrażenie. Jednak nie samą plażą człowiek żyje, dlatego też polecamy wycieczki po wyspie Murter jak i po okolicy. Zdecydowanie polecamy:

Jezioro Vransko

Polecamy wycieczkę rowerową lub samochodową nad Jezioro Vransko, a w szczególności na punkt widokowy Kamenjak z którego roztacza się panorama na wyspę Murter, Jezioro Vransko oraz Kornati.

Więcej o Vransko Jezero przeczytacie w naszym wpisie pt.: Vransko Jezero

Plaża Slanica na wyspie Murter

Miłośników plażowania zapraszamy również na plażę Slanica na wyspie Murter. Więcej informacji w naszym wpisie-> tutaj 

Zadar

Jeśli znudzi się Wam podczas pobytu wyspiarski klimat to warto odwiedzić miasto Zadar. Miasto Zadar to kulturalne i gospodarcze centrum północnej Dalmacji z piękną Starówką i wyjątkowym klimatem.

Więcej o Zadarze przeczytacie w naszym wpisie pt.: Zadar

Szybenik

Kolejnym większym miastem do którego lubimy wracać jest Szybenik. Szybenik nazywany jest miastem Krešimira IV oraz najbardziej chorwackim z chorwackich miast.

Dlaczego tak jest nazywane zapraszamy do naszego wpisu pt.: Szybenik – królewskie miasto Chorwacji


Podsumowując, plaża Podvrske zasługuje na uwagę szczególnie wśród miłośników piaszczystych plaż i lazurowego koloru morza. Plaża i woda robi wrażenie, szczególnie jej lazurowy kolor, jednak w ciągu 11 lat przyzwyczailiśmy się do kamienistych plaży Chorwacji i po godzinie piasek zaczął nas denerwować.

Polecane artykuły:

Tisno -> https://naszepodroze.edu.pl/chorwacja/wyspy-chorwacji/murter/tisno/

Murter miasto -> https://naszepodroze.edu.pl/chorwacja/wyspy-chorwacji/murter/murter/

Plaża Slanica -> https://naszepodroze.edu.pl/chorwacja/wyspy-chorwacji/murter/plaza-slanica/

Miasto Murter -> https://naszepodroze.edu.pl/chorwacja/wyspy-chorwacji/murter/murter/

Chorwacja