Zadar plaże, Diklo
Chorwacja,  Chorwacja atrakcje,  Chorwacja Dalmacja,  Chorwacja plaże,  Ciekawostki,  Propozycje wycieczek

Zadar plaże – Diklo

Czas czytania: 2 minut

Zadar najpopularniejsze plaże

Zadar to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych i wypoczynkowych w Chorwacji. W całym mieście znajduje się wiele imponujących zabytków, jednak największym magnesem przyciągającym turystów są piękne plaże całego archipelagu zadarskiego.  Wśród najpiękniejszych plaż Zadaru i okolic znajdują się między innymi plaże: Kolovare, Puntamika, Borik, Punta Bajlo oraz plaża w Diklo.  To właśnie tej ostatniej plaży – Diklo przyjrzymy się nieco bliżej.

Zadar plaże – Diklo

Plaża Diklo znajduje się w północnej części Zadaru, około 3 km od centrum miasta. Plaża ta jest częściowo kamienista, żwirowa, a miejscami także jest wybetonowana. Aby opalanie i odpoczynek na plaży był przyjemniejszy,  jedną część pozostawiono w naturalnym kształcie. Na tę plażę możesz dojechać samochodem, ponieważ w pobliżu znajduje się całkiem spory parking przy Krešimirova Obala, vis-a vis marketu Tommy.

Plaża w Diklo

Plaża w Diklo posiada kompletną infrastrukturę. Można wynająć skuter wodny lub rowerek wodny. Jednak aby zapewnić sobie bardziej komfortowy wypoczynek, możesz wypożyczyć leżaki, parasole lub po prostu możesz schronić się przed słońcem w pobliskiej kawiarni lub w cieniu sosen rosnących przy plaży. W pobliżu plaży można znaleźć sklepik z pamiątkami, aby zapamiętać wspaniałe chwile spędzone w Zadarze na plaży Diklo.

Gdzie zjeść w Diklo?

Jeśli zmęczą Cię morskie zabawy lub po prostu znuży opalanie, to warto udać się do jednej z restauracji znajdującej się na plaży znajdują się bary i restauracje, w których możesz odzyskać siły lub po prostu smacznie zjesz lokalne dania.

Do miejsc zasługujących na uwagę na pewno należy Restauracja Taverna (Put Njivica 1) serwująca dalmatinską pašticade lub inne dania z owocami morza. Na uwagę i szybkie zaspokojenie głodu zasługuje także Fast Food Index (Jukića 2) serwujące cevapi u lepinji czy smaczne pizze.

Polecany artykuł:  Chorwackie cuda: romantyczny Rovinj

Diklo zdjęcia

Diklo mapa

Zadar plaże opinie

Plaża w Diklo w sezonie bywa dość zatłoczona, szczególnie fragment plaży ze żwirkiem. Dlatego też jeśli masz małe dzieci, to musisz przyjść na plażę w godzinach wczesnoporannych. Wybetonowany fragment plaży nadaje się raczej dla większych dzieci i raczej umiejących pływać. Plażę w Diklo polecamy bardziej doświadczonym pływakom. Jeśli szukasz plaży z stopniowym zejściem do morza oraz piaszczystej to lepiej zaplanuj wizytę na Kraljičina plaža – Królewskiej plaży w miejscowości Nin.

Chorwacja