Parking Zadar 2022
Chorwacja,  Chorwacja Dalmacja,  Chorwacja samochodem,  Ciekawostki,  wskazówki,  Zadar

Parking Zadar- parkowanie w Zadarze

Czas czytania: 2 minut

Parking Zadar – parkowanie w Zadarze nie musi być męczące

W Chorwacji jak i we wszystkich kurortach, szczególnie w większych miastach na wybrzeżu, zaparkowanie auta w szczycie sezonu graniczy z cudem. Zadar to doskonałe miejsce na typowy relaks na plaży, zwiedzanie i odpoczynek ale i świetna baza wypadowa na pobliskie wyspy. Dlatego warto wiedzieć, gdzie zostawić auto aby nie zastać niespodzianki w postaci drogiego mandatu i holu.

Gdzie zaparkować bezpiecznie i tanio auto w sezonie w Zadarze?

Jeśli planujecie spędzić wakacje 2022 samochodem w regionie Zadaru lub w samym Zadarze, to warto wiedzieć jak wyglądają opłaty za parkingi. Pewnie wielu z Was będąc w Zadarze zaobserwowało tzw. pajączka ( nasza wesoła słowotwórczość), czyli auto do odholowywania aut. Spotkaliśmy go już niezliczoną ilość razy, jak kursuje i odholowywuje auta na parking z którego trzeba słono zapłacić.

Parking Zadar – gdzie zaparkować w Zadarze?

Osobiście polecamy darmowy miejski parking w Zadarze:

Natomiast w szczycie sezonu wie o nim wielu turystów a doliczając do tego mieszkańców to nawet tak pokaźnych rozmiarów parking pęka w szwach. Jeśli nie uda się tam znaleźć miejsca polecamy zapoznać się z mapką z parkingami płatnymi w poszczególnych strefach “zonach”. Warto wiedzieć, że za parkingi w sezonie wysokim  to jest od 31.05 do 30.09 musimy zapłacić w godzinach 8:00-22:00.

Cennik parking Zadar lato
Cennik parking Zadar lato – sezon wysoki

Wielu turystów odwiedza Zadar również poza sezonem. Ceny za parkingi kształtują się następująco (za pominięciem niedziel i świąt kiedy to parkingi są darmowe, natomiast płatne są w soboty 8:00-14:00, w tygodniu 8:00-16:00):

Cennik parking Zadar poza sezonem
Cennik parking Zadar – sezon niski

Interaktywna mapa z parkingami  i poszczególnymi zonami znajduje się pod linkiem

Polecany artykuł:  [:pl]Rekordowe upały w Chorwacji[:]
Mapa parkingi Zadar
Mapa parkingi Zadar

Parking Zadar- jak zapłacić za parking w Zadarze?

Aby opłacić parking w Zadarze należy znaleźć jeden najbliższy parkometr (których jest dosyć sporo). Parkometry przyjmują  monety kun od 0,5 do 5 i banknoty 10 oraz 20 kun. Można również dokonać płatności przy użyciu karty bankomatowej.

Coraz więcej także jest dostępnych mobilnych aplikacji, za pośrednictwem, których dokonamy płatności. Polecamy e-parking, wystarczy wysłać sms z numerem zony i  ściągnąć aplikację  


Jak widać można spędzić wakacje, nie martwiąc się, że znajdziemy mandat za wycieraczką lub odholowane auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.