Atrakcja turystyczna Trogir podwodne atrakcje
Ciekawostki,  Propozycje wycieczek

Atrakcja turystyczna w Trogir

Czas czytania: 2 minut

Jedyna w swoim rodzaju atrakcja turystyczna w Chorwacji

Dwoje entuzjastów Joško Kandija – właściciel centrum nurkowego Blue Nautica z Trogiru oraz Valentina Valenta -właścicielka firmy Val Obrtni z Petrnija połączyli swoje pasje i powstał niesamowity projekt – jedyna w swoim rodzaju i na świecie atrakcja turystyczna – pierwsza Droga Krzyżowa na dnie morza. Zapraszamy do Chorwacji a dokładnie do Trogir koło Split.

Miasto Trogir leży na małej wyspie między stałym lądem Chorwacji a wyspą Čiovo. Co więcej leży około 27 kilometrów na zachód od miasta Split. Ponadto od 1997 r. historyczne centrum Trogir zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Atrakcje turystyczne Trogir
Atrakcja turystyczna Trogir fot: Bozidar Vukicevic / CROPIX

Różnorodne formy prezentacji krzyża poprzez techniki malarskie, muzykę, rzeźbę oraz dzieła literackie są bardzo popularne. Jednak tak unikalnego projektu nie wykonał nikt nigdy do tej pory.

Dodatkowo droga krzyżowa składa się z 50 rzeźb naturalnej wielkości reprezentujących postaci, które spotykał Jezus na swojej drodze krzyżowej.

Atrakcje turystyczne Trogir
Atrakcje turystyczne Trogir fot: Bozidar Vukicevic / CROPIX

Poza tym wybór miejsca stworzenia tego projektu padł na małą zatoczkę w pobliżu Trogir –  Jelinak. Zatoka jest głęboka na około 10 metrów. Co ciekawe rzeźby umieszczone są na głębokości 4-9 metrów.  Koszt całego projektu wynosi około 800 000 kun.

Ponadto w  planach jest również oświetlenie całej Drogi Krzyżowej, aby móc nurkować również w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *