Jak tanio podróżować
Ciekawostki,  Porady,  wskazówki

Jak tanio podróżować? 5 porad taniego podróżowania

Czas czytania: 2 minut

Jak tanio podróżować i nie stracić majątku?

To bardzo ważne pytanie. Doświadczeni podróżnicy potrafią spędzić w podróży nawet 1/3 roku wydając tyle co typowy Polak z rodziną w ciągu 1 tygodnia. Podróżować tanio to wydawać mniej na zachcianki, transport i nocleg ale czerpać przy tym tyle samo frajdy. Jak to zrobić? No właśnie….

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Po 1. Kupuj w wyprzedzeniem !

Im dalszy termin wyjazdu tym niższe ceny noclegów. Dlaczego? Ponieważ  mamy do dyspozycji o wiele więcej atrakcyjnych cenowo i lokalizacyjne ofert zakwaterowania. Tańsze są bilety na samolot, pociąg czy autokar. Jeśli preferujecie wycieczki zagraniczne to warto skorzystać z ofert first minute.

Po 2. Interesuj się kierunkiem podróży !

Nie chodzi tu o wertowanie sterty przewodników każdego popołudnia. Chodzi o to, żeby zainteresować się miejscowością do której jedziemy. Warto czytać blogi bardziej doświadczonych osób, zaglądać na fora tematyczne danego kraju/miejsca i nie bać się zadawać pytań do autorów blogów. To prawdziwa darmowa kopalnia wiedzy. Wszyscy kiedyś zaczynali podróżować. Bardziej doświadczeni podpowiedzą, gdzie warto dobrze zjeść i nie wydać majątku, a które miejsca po prostu omijać szerokim łukiem.

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Po 3. Spakuj się w bagaż podręczny !

Dla niektórych może się to wydawać wprost niewyobrażalne, a jednak można. Jeśli planujecie podróż tanimi liniami to bajońską sumę nie proporcjonalną to kosztów podróży zapłacicie właśnie za bagaż rejestrowy. Bagaż podręczny jest bezpłatny i ku uciesze wymiary bagażu w niektórych liniach w zeszłym roku zostały zwiększone. Lecąc na wakacje nie potrzeba grubych ubrań, a jeśli już to lepiej założyć je na siebie.

Polecany artykuł:  Alternatywna propozycja trasy dla drogich opłat autostrady w Chorwacji

Po 4. Bądź elastyczny !

Bądź elastyczny nie tylko pod względem fizyczności :), ale i pod względem miejsca do którego zamierzamy się udać. Jeśli chcemy tanio podróżować nie przywiązujmy się do wybranego kierunku.Warto przygotować listę miejsc, które chcielibyście zobaczyć. Jeśli na Twojej liście jest Chorwacja i Grecja a Chorwacja jest bardziej atrakcyjna cenowo to warto skorzystać z tańszej opcji.

 Po 5. Zabieraj w podróż napoje i przekąski! 

Na dworcach kolejowych czy też na lotniskach ceny za kawę lub zwykłą kanapkę drastycznie rosną. A nie ma nic gorszego niż podróż z pustym żołądkiem. Dlatego warto poświęcić 15 min na przygotowanie kanapek i czegoś do picia w termosie.

To oczywiście kilka porad. Jednak bardzo istotnych.

Jeśli macie jakieś swoje “patenty” taniego podróżowania to zapraszamy do podzielenia się z nami i Czytelnikami.

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com
Chorwacja