Pupnatska Luka
Korčula,  Korcula,  Pupnatska Luka

Pupnatska Luka – jak dostać się na plażę?

Czas czytania: 3 minut

Plaża Pupnatska Luka na wyspie Korčula to jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Podczas wizyty czeka tu na Ciebie naturalna zatoka, która zachwyca turkusowo-niebieskimi kolorami morza. Zatoka otoczona jest gęstymi lasami sosnowymi i śródziemnomorską roślinnością. Magazyn “The Guardian” uznał Pupnatską Lukę jako jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. I rzeczywiście, Pupnatska Luka jest wyjątkowa i nie można jej przegapić podczas żadnej wycieczki na Korčulę.

W naszym wpisie znajdziesz wszystkie ważne informacje i wskazówki dotyczące dojazdu do Pupnatska Luka na Korčuli. Rekomendujemy także zakwaterowanie w okolicy plaży.

Warto wiedzieć!

Nie ma miejsc noclegowych bezpośrednio przy plaży. Najbliższe kurorty wakacyjne w okolicy to Lumbarda i miasto Korčula oraz urocze nadmorskie miasteczko Zavalatica.

Nie tylko Pupnatska Luka jest wyjątkowo piękna, ale także okoliczne zatoki są przepiękne.

Na Pupnatskiej Luce jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych. Parking kosztuje około 4 euro za dzień za samochód.

Pupnatska Luka Korčula – podstawowe informacje

Plaża Pupnatska Luka znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy Korčula, około 15 kilometrów od starego miasta Korčula na wschodzie i 30 kilometrów od Vela Luka na zachodzie wyspy. Do tej pięknej zatoki można dotrzeć wąską, asfaltową drogą. Warto tam pojechać, ponieważ nawet z drogi plaża zachwyca głębokim błękitem morza. Po dotarciu na plażę jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych, co jest wygodne, jeśli przyjedziesz własnym samochodem.

W zatoce znajduje się  naturalna plaża, która otoczona jest bujną śródziemnomorską roślinnością. Często określana jest piaszczystą plażą, jednak w rzeczywistości posiada bardzo drobny żwirek. Morze jest tu krystalicznie czyste, a na skraju zatoki w pobliżu skał znajdziesz miejsca do snorkelingu i odkrywania ciekawego podwodnego świata. Dodatkowo plaża ta delikatnie opada do morza, co szczególnie docenią rodziny z dziećmi i osoby starsze.

Polecany artykuł:  Chorwacja plaże piaszczyste dla rodzin z dziećmi

Tuż za plażą znajduje się mała restauracja i przytulny bar plażowy, które zapewniają przekąski i chłodne napoje. Z plaży można podziwiać widok na wyspę Lastovo.

Pupnatska Luka – jak dojechać?

Plaża położona jest około 4 km na południe od Pupnat – najmniejszej miejscowości na wyspie. Pupnatska Luka jest łatwo dostępna pieszo. Dojazd skuterem lub rowerem jest także możliwy, chociaż powrót rowerem pod górę może być nieco problematyczny, ponieważ jest to dość stroma droga pod górę przez około 1,5 km. Dojazd do zatoki i parkowanie jest dość łatwe, ponieważ jest tu wiele dostępnych miejsc parkingowych.

Na plażę możesz dojechać także lokalnym autobusem, który zatrzymuje się w Pupnat. Stamtąd będziesz musiał przejść pieszo kolejne 4 km. Jeśli nie masz samochodu, najprostszą opcją jest wynajęcie lokalnej taksówki, która zabierze Cię tutaj w 20 minut z miasta Korčula, pobierając około 20 euro w jedną stronę (za samochód, nie za osobę).

Pupnatska Luka parking

Parking znajduje się około 100 metrów od plaży. W wysokim sezonie parking jest płatny (ok. 4 euro za dzień), natomiast poza sezonem jest całkowicie bezpłatny.

Noclegi w pobliżu Pupnatska Luka

Bezpośrednio przy plaży Pupnatska Luka nie znajdziesz żadnych noclegów. Najbliższe miejsca noclegowe znajdują się w większych kurortach. Oto nasze rekomendacje najlepszych noclegów na Korčuli w pobliżu plaży:

  • ECO Hotel: ECO Aparthotel The Dreamers’s Club to prawdziwy insider tip. Tutaj niezwykle spokojna lokalizacja i romantyczne wyposażenie apartamentów są inspirujące.
  • Dom wakacyjny: Villa Goga to piękny dom wakacyjny z basenem w spokojnej lokalizacji przy plaży, tuż za Vela Luka. Idealne miejsce na wyjątkowy pobyt na Korculi.
  • Mobile Homes: Interesując są domki w Mobile Homes – Port 9 Camping ze wspaniałym basenem infinity i przestronnym terenem otoczonym chłodzącymi sosnami.
  • Apartamenty na wybrzeżu: Apartamenty w Villa Laguna znajdują się w kurorcie Lumbarda w pobliżu pięknych plaż.
Polecany artykuł:  10 miast i miasteczek, które obowiązkowo musisz zobaczyć będąc w Chorwacji!

Pupnatska Luka – gdzie zjeść?

Na plaży znajduje się restauracja Konoba Mijo i beach bar Mate, które oferują potrawy z grilla, kanapki, lokalne dania z makaronu i zimne napoje, w tym lokalne wino domowe.

Pupnatska Luka na mapie

Chorwacja