Wakacje 2020. Biograd na Moru
Ciekawostki,  Wakacje 2020

Wakacje 2020 Chorwacja

Czas czytania: 2 minut

Wakacje 2020 Chorwacja czy to się uda?

Jeszcze kilka dni temu nie wierzyliśmy, że wyjazd dojdzie do skutku. Do tej pory mieliśmy już 2 razy być w Chorwacji. W marcu planowaliśmy spędzić tydzień w Split, natomiast w czerwcu Zadar i wyspa Ugljan. Do 3 razy sztuka.

Podczas ostatnich kilku dni w Polsce nastąpił znaczny wzrost zachorowań na Covid 19 i pojawiły się obawy, czy nie zostanie wprowadzony lock down. Jednak rok 2020 do tej pory przyniósł nam wiele smutków i stresów, dlatego też stwierdziliśmy, że musimy odpocząć w naszej kochanej Chorwacji.

Zgodnie z wcześniejszymi planami jesteśmy w Dalmacji a dokładnie Zadar oraz wyspa Ugljan.

Podróż podczas epidemii

Podróż przez kraje w strefie Schengen przebiegała bez problemu. Przejazd przez Czechy (Brzecław), Austria, Słowenia nie sprawiał problemu. Natomiast nad ranem przywitał nas korek na granicy Słoweńsko – Chorwackiej. Jednak odprawa poszła szybko, zeskanowali nam dowód i nawet nie potrzebny był dokument z Enter Croatia.

Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście informacje, że wszędzie tzn. na pocztę, do sklepu, na prom, komunikacja miejska, itp. zakładamy maskę. Nie jest to nic nowego bo przecież w Polsce również mamy obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych.

Wakacje 2020 Chorwacja. Czy jest bezpiecznie?

Według nas jest bezpiecznie, jeśli dba się o higienę i przestrzega zachowywania odległości, szczególnie od osób, które są przeziębione. W obecnych czasach trzeba niestety stosować zasadę ograniczonego zaufania. Osobiście unikamy zatłoczonych miejsc, wybieramy do kąpieli małe i ciche zatoczki, których znajdziemy mnóstwo na wyspie Ugljan. Jednak z naszych obserwacji możemy stwierdzić, że z każdym dniem turystów przybywa, nic dziwnego mamy środek sezonu. Chociaż naszym zdaniem ilość turystów szczególnie w rejonie Zadaru ( w tym wyspy Ugljan i Dugi Otok) jest nieco mniejsza niż zawsze o tej samej porze.

Polecany artykuł:  Czy wiesz że ... czyli, ciekawostki związane z Chorwacją

Podsumowując, minął nam już niecały tydzień, natomiast czas płynie tu zdecydowanie szybciej niż w oczekiwaniu na wyjazd do Chorwacji. Zapraszamy do śledzenia naszego kanału na You Tube wrzucamy tam co kilka dni vlogowe relacje z naszych “pandemicznych” Wakacji 2020 w Chorwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.