Zaton Chorwacja
Chorwacja,  Chorwacja 2024

Zaton Chorwacja i Zaton Holiday Resort – najpiękniejsze plaże i noclegi

Piękne plaże w Zaton są jednym z powodów, dla których miejscowość ta jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w regionie Zadar, w Dalmacji. Szczególnie rodziny z dziećmi uwielbiają długą, piaszczystą plażę potężnego resortu Zaton Holiday Resort – popularnego kurortu położonego w samym sercu Zatonu. Jednak wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele innych malowniczych i częściowo spokojniejszych zatok, w których można pływać oraz odpoczywać. Ale jakie są właściwie najlepsze plaże w Zatonie? Które z nich są najlepsze na wakacje nad morzem i gdzie można znaleźć najpiękniejsze zatoki? Najlepsze plaże znajdziesz w naszym artykule wraz z polecanymi noclegami w pobliżu.

Plaża Zaton Holiday Resort

Plaża Zaton znajduje się na terenie ośrodka Zaton Holiday Resort i jest zarówno największą, jak i najbardziej znaną plażą w tym kurorcie! Ta 1,5-kilometrowa piaszczysta plaża z częściowo wybetonowanymi miejscami do opalania zachwyca przede wszystkim czystością i niesamowitymi kolorami wody. Co więcej, plaża opada bardzo łagodnie do morza, co gwarantuje bezpieczną kąpiel, zwłaszcza dla małych dzieci. Dzięki dobrym udogodnieniom i najwyższej jakości wodzie, plaża Zaton została wyróżniona Błękitną Flagą.

Ponadto goście ośrodka mogą korzystać z przestronnego basenu, parku zjeżdżalni i innych obiektów rekreacyjnych, takich jak minigolf, siatkówka plażowa, siatki wspinaczkowe i kort tenisowy. Jedzenie i napoje zapewnia kilka restauracji, barów plażowych i barów z przekąskami, z których wszystkie znajdują się tuż za plażą.

Wskazówka: Bardzo popularne zakwaterowanie na plaży Zaton to domki mobilne i namioty glampingowe, które są idealne na wakacje na plaży!

Plaża Punta

Plaża Punta to kolejna piękna i spokojna plaża na południu Zatonu. Ta niesamowita plaża jest wciąż rzadko odwiedzana, dlatego jest doskonałą opcją dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz relaks. Jest to plaża żwirowa, która zachwyca bajecznymi turkusowymi kolorami morza i typową plażową atmosferą. Wzdłuż tego odcinka wybrzeża znajduje się wiele małych zatoczek z sosnami, gdzie każdy znajdzie spokojne miejsce, aby cieszyć się słońcem.

Wskazówka: Bezpośrednio za plażą Punta znajduje się kilka naprawdę uroczych apartamentów, takich jak Apartamenty Ivo. Oferują one doskonałą lokalizację i najpiękniejsze widoki na morze.

Plaża Bilotinjak

Prawdziwą atrakcją jest plaża Bilotinjak, w północnej części Zaton. Ta naturalna zatoczka znajduje się zaledwie 500 metrów od Zaton Holiday Resort i można do niej łatwo dotrzeć pieszo. Po przybyciu na miejsce czeka na Ciebie piękna piaszczysta plaża z zapierającymi dech w piersiach kolorami morza i wyjątkowo pięknym tłem. Wyjątkowe są zwłaszcza czerwone formacje skalne, które nadają tej pięknej plaży coś wyjątkowego. Wiele osób uważa, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż w regionie Zadaru.

Wskazówka: Na wakacje na tej wymarzonej plaży gorąco polecamy Apartamenty Josip, które znajdują się tuż za plażą Bilotinjak i oferują widok na morze.

Plaża Jaz – Vrulja

Jedną z najpopularniejszych plaż w Zaton jest plaża Jaz – Vrulja. Graniczy ona bezpośrednio z Zaton Holiday Resort. Jest to plaża żwirowa, która dalej w morzu zamienia się w piaszczyste podłoże. Na uwagę zasługuje również długa nadmorska promenada, która zachęca do długich spacerów wzdłuż wybrzeża.

Nieco dalej znajduje się dobra oferta barów plażowych i małych sklepów spożywczych. Przy plaży Jaz znajduje się również mały plac zabaw dla dzieci. Ponadto wzdłuż plaży znajduje się kilka drzew, które zapewniają chłodny cień w gorące letnie dni. W sezonie na tym odcinku plaży można wypożyczyć parasole przeciwsłoneczne i leżaki.

Wskazówka: W pobliżu plaży znajduje się również kilka wartych uwagi miejsc noclegowych. Polecamy szczególnie Holiday House Zaton, który znajduje się niedaleko plaży Jaz.

Plaża Plise

Kolejną piękną plażą w Zaton, nieco z dala od zgiełku jest Plise. Znajduje się nieco na południe od centrum i jest szczególnie atrakcyjna ze względu na swój spokojny charakter. Zatoka jest drobną piaszczystą plażą, która opada tak łagodnie, że można brodzić daleko w morzu. Wysokie sosny oferują przyjemny cień, a na plaży można również wypożyczyć parasole i leżaki. Przytulny bar na plaży oferuje fantastyczne widoki na morze i pyszną kawę.

Miłośnicy nurkowania z rurką mogą odkryć ciekawe gatunki ryb, kraby i różne muszle tuż za długim molo. Urzekający jest również pobliski niewielki pas trzcin, którego naturalne kanały można zwiedzać łodzią wiosłową lub kajakiem.

Wskazówka: Ta plaża jest idealnym miejscem na relaksujące wakacje w Zatonie. Możemy polecić Apartments Elvira, zakwaterowanie, które wyróżnia się doskonałymi udogodnieniami i bezpłatną wypożyczalnią rowerów.

Polecany artykuł:  Dalmacja Północna - Zadar noclegi
Wakacje Chorwacja