Dogs beach bar Monty's Dog w Crikvenicy, plaża dla psów w Chorwacji
Ciekawostki,  Porady

Plaże dla psów w Chorwacji

Czas czytania: 2 minut

Turyści przyjeżdżający do Chorwacji ze swoimi psami często zastanawiają się, czy w Chorwacji są  przyjazne dla psów plaże?

Chociaż nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, które zaspokajałoby konkretne potrzeby wszystkich osób, spróbujemy przedstawić najlepsze lokalizacje.

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że w większości miejsc w Chorwacji psy mogą pływać. Wyjątkiem są miejsca wyraźnie zabronione przez znaki. Zakaz dotyczy jezior w kontynentalnej części Chorwacji. Tam  jest to w większości zabronione i nie powinniśmy zabierać swoich psów w takie miejsca jak m.in. jezioro Jarun w Zagrzebiu.

Nad morzem, gdy plaża nie jest wyraźnie oznaczona znakiem zakazu kąpieli psom,teoretycznie pies może pływać. Jednak, jak większość właścicieli psów wie, czasami nie chodzi tylko o to, co jest dozwolone. Ważne jest również to, co jest praktyczne i przyjemne dla twojego psa. Większość psów nie czuje się dobrze na ruchliwej plaży w środku upalnego letniego dnia. Wielu właścicieli zabierze ich na pływanie albo wczesnym rankiem, albo późnym wieczorem. Słońce nie jest tak gorące, nie będzie tak wielu ludzi, a to drastycznie zmniejszy prawdopodobieństwo, że ktoś będzie narzekał na towarzystwo ​​naszego pupila.

Istnieją jednak plaże w Chorwacji, gdzie nikt nie będzie narzekał na to, że twój pies będzie chciał popływać o każdej porze dnia i nocy.

Obecnie istnieją dziesiątki plaż wyznaczonych przez władze lokalne jako “przyjazne zwierzętom plaże” na całym wybrzeżu Adriatyku.  Jednak, jest ich zdecydowanie więcej w północnej części Chorwacji.

Na Istrii jest kilka takich miejsc, w tym plaże Bi Dog w Fažanie,  plaża Hidrobaza w Štinjan koło Puli oraz  zatoce Stoja, niedaleko Valovine i na Zelenicy i kilku innych.  Lone, Kuvi i Borik Bays w Rovinj są miejscami przyjaznymi psom. Wszystkie plaże w Porec mają część plaż wydzielonych do psiej zabawy natomiast Umag pozwala psom na wodne zabawy na wszystkich polach kempingowych.

Polecany artykuł:  10 miast i miasteczek, które obowiązkowo musisz zobaczyć będąc w Chorwacji!

W regionie Kvarner w Chorwacji znajdziemy wiele przyjaznych psom plaż. Jedną z  najbardziej przyjazną  w Chorwacji (a może nawet w Europie)-  jest plaża Podvorska w Crikvenicy. Jest to niesamowite miejsce zaprojektowane dla psów z rozbudowaną infrastrukturą np. prysznice dla psów lub bar.  Nie, nie żartujemy. Nawet New York Post był pod wrażeniem . Niedawno otworzono drugą lokalizację , w mieście Rab na wyspie Rab.
Rijeka ma również kilka plaż dla psów: Kantrida, Brajdica, Igralište, Mikulova na Kostrena. Region Kvarner w Chorwacji  przygotował stronę z wykazem plaż dla psiaków -> tutaj 

Poruszając się na Południe Chorwacji ilość plaż przyjaznym zwierzętom spada.

Plaże dla psów w Chorwacji

Zaton Holiday Resort w Zadar posiada wydzieloną część dla psów. Plaże Duilovo i Kašjuni w Splicie to największe plaże przyjazne psom w Dalmacji. Plaża Kaštela koło Trogiru stała się ostatnio w pełni przyjazna dla psów. Rogoznica’s Hotel Resort Marina Frapa ma część plaży wydzieloną dla psów. Jeśli jesteście w pobliżu Dubrownika polecamy udać się do Slano, ponieważ wszystkie plaże pozwalają na kąpiel pupili.

Na wyspach w Chorwacji znajdują się plaże dla psów. Są np.: Vartalac w Komiža na wyspieVis, plaża  w pobliżu Bol na Brač i część plaży Zaraće na wyspie Hvar.

Podczas rezerwacji zakwaterowania warto zapytać o bliskość plaży przyjaznej psom. Gdziekolwiek zabieramy  swojego psa na plażę, upewniamy się, że mamy wystarczająco dużo wody pitnej. Nie pozwólmy pić im wody morskiej, upewnijmy się, że pozostają w cieniu gdy  nie pływają.  Warto upewnić się, czy obecność naszego pupila nie denerwuje innych plażowiczów (ludzi lub psów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.