Śnieg w Chorwacji
Ciekawostki

Śnieg w Chorwacji

Czas czytania: < 1 minuta

Czy w Chorwacji pada śnieg? Tak śnieg w Chorwacji pada!

Czy w Chorwacji pada śnieg? Otrzymujemy od Was ostatnio sporo takich pytań. Śpieszymy z odpowiedzią, że śnieg w Chorwacji pada, szczególnie w części kontynentalnej oraz w wyższych partiach gór w Chorwacji. Nie jest on wtedy zaskoczeniem.

Zaskoczeniem natomiast jest śnieg w Chorwacji w części nadmorskiej oraz Południowej Dalmacji. Mieszkańcy Chorwacji a w szczególności dzieci bardzo się z tego cieszą, choć nie obywa się to zawsze bez utrudnień. Dla kierowców biała aura okazuje  się jak zawsze sporym utrudnieniem. Z czasem jednak odśnieżarki radzą sobie z zalegającym śniegiem. Zima w Chorwacji nie jest ani trochę mniej urocza oraz atrakcyjna niż lato.

Jako dowód polecamy również nasz wpis: Chorwacja zimą, 7 powodów, dla których warto odwiedzić Chorwację zimą.


W 2019 roku z  powodu nawałnicy śnieżnej w Imotski ( południowa Dalmacja) odwołano zajęcia w szkołach.

Na drogach, szczególnie tych lokalnych było bardzo niebezpiecznie, poinformowało o tym hak.hr.

Śnieg w Chorwacji a szczególnie, zima w Dalmacji spowodowała utrudnienia m.in. w: Klis, Dugopolje, Dicmo, Šutina, Sinj, Trilj, Vrgorac, Imotski i również Metković.

Utrudnienia w związku z śniegiem  powstały również w Dugi Rat,  Ploce w dolinie Neretwy, w regionie Konavle (nieopodal Dubrownika) oraz na Półwyspie Peljesac.


Reasumując śnieg w Chorwacji, szczególnie w części kontynentalnej nie jest niczym nowym. Natomiast dużym zaskoczeniem szczególnie dla mieszkańców jest zima na wybrzeżu. Tym bardziej, że zazwyczaj mieszkańcy wybrzeża nie posiadają nawet pieców do ogrzewania domów. Dlatego też, zima w tym rejonie to zamknięte szkoły oraz ogólna dezorientacja.

Polecany artykuł:  Pożary w Chorwacji
Wakacje Chorwacja