Loty Chorwacja Split
Ciekawostki,  Porady,  Propozycje wycieczek

Loty Chorwacja Split – Warszawa

Czas czytania: < 1 minuta

[:pl]

Loty Chorwacja Split do Warszawy to bardzo ekscytujące przeżycia

Do tej pory odkrywaliśmy go z lądu i z wody. Tym razem nadszedł czas na długo oczekiwany lot ze Splitu – pięknego miasta Dalmacji. Dodatkowo Chorwacja i Adriatyk z lotu ptaka jest równia zachwycająca i piękna, jeśli nie piękniejsza niż z lądu czy morza.

Co ciekawe Chorwacja to kraj o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Warto wiedzieć, że część północna jest nizinna (Nizina Panońska). Podczas, gdy część południowa Chorwacji to Góry Dynarskie z najwyższym szczytem w Kraju Vrh Dinare 1830 m.n.p.m.

Ponadto wzdłuż wybrzeża ciągną się Góry Dynarskie, w skład których wchodzą m.in. pasma: Górski Kotar, Kapela, Dinara z najwyższym szczytem Chorwacji – Dinarą (1831 m n.p.m.) oraz Velebit – największy łańcuch górski w Chorwacji. Dodatkowo w 1981 r. UNESCO uznało Velebit za światowy rezerwat biosfery. Góry Dynarskie to obszar krasowy, obfitujący w tysiące jaskiń, wywierzysk (również podmorskie), jeziora, polja oraz rzeki. Co ważne Chorwacja posiada ciekawe wybrzeże z równoległymi podłużnymi wyspami  wzdłuż linii brzegowej. Warto wiedzieć, że do Chorwacji należy 1185 wysp, większych oraz mniejszych. Co więcej o do największych należą: KRK, Cres, Brac, Hvar, Korcula oraz Pag. Plaże wzdłuż wybrzeża Adriatyku są przede wszystkim żwirowe, kamieniste oraz skaliste, choć zdarzają się również piaszczyste (np. Zlatni rat na wyspie Brac).


Na zakończenie zapraszamy do obejrzenia filmiku loty Chorwacja Split – Warszawa (Lotniska Split – Zračna luka Split Kaštela) do Warszawy na Lotnisko Chopina.

[:]

Polecany artykuł:  Z Rijeki do Zadaru - plan podróży
Chorwacja