Plaże dla psów w Chorwacji

Czas czytania: 2 minut

Turyści przyjeżdżający do Chorwacji ze swoimi psami często zastanawiają się, czy w Chorwacji są  przyjazne dla psów plaże?

Chociaż nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, które zaspokajałoby konkretne potrzeby wszystkich osób, spróbujemy przedstawić najlepsze lokalizacje.

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że w większości miejsc w Chorwacji psy mogą pływać. Wyjątkiem są miejsca wyraźnie zabronione przez znaki. Zakaz dotyczy jezior w kontynentalnej części Chorwacji. Tam  jest to w większości zabronione i nie powinniśmy zabierać swoich psów w takie miejsca jak m.in. jezioro Jarun w Zagrzebiu.

Nad morzem, gdy plaża nie jest wyraźnie oznaczona znakiem zakazu kąpieli psom,teoretycznie pies może pływać. Jednak, jak większość właścicieli psów wie, czasami nie chodzi tylko o to, co jest dozwolone. Ważne jest również to, co jest praktyczne i przyjemne dla twojego psa. Większość psów nie czuje się dobrze na ruchliwej plaży w środku upalnego letniego dnia. Wielu właścicieli zabierze ich na pływanie albo wczesnym rankiem, albo późnym wieczorem. Słońce nie jest tak gorące, nie będzie tak wielu ludzi, a to drastycznie zmniejszy prawdopodobieństwo, że ktoś będzie narzekał na towarzystwo ​​naszego pupila.

Istnieją jednak plaże w Chorwacji, gdzie nikt nie będzie narzekał na to, że twój pies będzie chciał popływać o każdej porze dnia i nocy.

Obecnie istnieją dziesiątki plaż wyznaczonych przez władze lokalne jako “przyjazne zwierzętom plaże” na całym wybrzeżu Adriatyku.  Jednak, jest ich zdecydowanie więcej w północnej części Chorwacji.

Na Istrii jest kilka takich miejsc, w tym plaże Bi Dog w Fažanie,  plaża Hidrobaza w Štinjan koło Puli oraz  zatoce Stoja, niedaleko Valovine i na Zelenicy i kilku innych.  Lone, Kuvi i Borik Bays w Rovinj są miejscami przyjaznymi psom. Wszystkie plaże w Porec mają część plaż wydzielonych do psiej zabawy natomiast Umag pozwala psom na wodne zabawy na wszystkich polach kempingowych.

Kantrida, plaże dla psów, Chorwacja z psem,
Plaża dla psów w Rijece, plaża Kantrida

W regionie Kvarner w Chorwacji znajdziemy wiele przyjaznych psom plaż. Jedną z  najbardziej przyjazną  w Chorwacji (a może nawet w Europie)-  jest plaża Podvorska w Crikvenicy. Jest to niesamowite miejsce zaprojektowane dla psów z rozbudowaną infrastrukturą np. prysznice dla psów lub bar.  Nie, nie żartujemy. Nawet New York Post był pod wrażeniem . Niedawno otworzono drugą lokalizację , w mieście Rab na wyspie Rab.
Rijeka ma również kilka plaż dla psów: Kantrida, Brajdica, Igralište, Mikulova na Kostrena. Region Kvarner w Chorwacji  przygotował stronę z wykazem plaż dla psiaków -> tutaj 

Poruszając się na Południe Chorwacji ilość plaż przyjaznym zwierzętom spada.

Zaton Holiday Resort w Zadar posiada wydzieloną część dla psów. Plaże Duilovo i Kašjuni w Splicie to największe plaże przyjazne psom w Dalmacji. Plaża Kaštela koło Trogiru stała się ostatnio w pełni przyjazna dla psów. Rogoznica’s Hotel Resort Marina Frapa ma część plaży wydzieloną dla psów. Jeśli jesteście w pobliżu Dubrownika polecamy udać się do Slano, ponieważ wszystkie plaże pozwalają na kąpiel pupili.

Na wyspach w Chorwacji znajdują się plaże dla psów. Są np.: Vartalac w Komiža na wyspieVis, plaża  w pobliżu Bol na Brač i część plaży Zaraće na wyspie Hvar.

Podczas rezerwacji zakwaterowania warto zapytać o bliskość plaży przyjaznej psom. Gdziekolwiek zabieramy  swojego psa na plażę, upewniamy się, że mamy wystarczająco dużo wody pitnej. Nie pozwólmy pić im wody morskiej, upewnijmy się, że pozostają w cieniu gdy  nie pływają.  Warto upewnić się, czy obecność naszego pupila nie denerwuje innych plażowiczów (ludzi lub psów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *