Powitanie drużyny Chorwacji
Wydarzenia

Powitanie drużyny Chorwacji- vice mistrza świata 2018

Czas czytania: < 1 minuta

Powitanie drużyny Chorwacji w Zagrzebiu 16.07.2018, 14:30

Powitanie drużyny Chorwacji – spektakularna uroczystość odbyła się w poniedziałek w centrum stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Chorwacka drużyna narodowa wylądowała na międzynarodowym lotnisku Franjo Tuđman o godzinie 14:30 i przybyła na plac Ban Jelačić w Zagrzebiu, żeby cieszyć się z miłośnikami futbolu 2 miejsce. Z powodu ogromnego tłumu kibiców przejazd piłkarzy otwartym autobusem do centrum miasta trwał prawie pięć godzin, o cztery dłużej niż zakł…

Dziesięć tysięcy osób powitało vice mistrza Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji.  Choć drużynie Chorwacji nie udało się wygrać finału mistrzostwa świata w Rosji, to 2 miejsce reprezentacji tego kraju i tak jest historycznym sukcesem. Nic więc dziwnego, że w Zagrzebiu chorwackich piłkarzy witały tłumy.

Co więcej, licząca niewiele ponad 4 mln ludności Chorwacja jest najmniejszym państwem- finalistą mundialu od 1950 r. Wtedy to o mistrzostwo walczył Urugwaj. Na pewno srebro to historyczny sukces piłkarskiej reprezentacji Chorwacji. Do tej pory największym osiągnięciem piłkarzy Chorwacji było zajęcie 3 miejsca na Mistrzostwach Świata we Francji w 1998 roku.

W Zagrzebiu, stolicy Chorwacji, piłkarzy przywitano w niezwykle widowiskowy i imponujący sposób. Kiedy samolot z reprezentacją na pokładzie znalazł się w chorwackiej strefie powietrznej, zaczęły go eskortować wojskowe myśliwce. Natomiast po wylądowaniu na lotnisku na drużynę Zlatko Dalica na płycie czekał rozwinięty czerwony dywan.

https://youtu.be/w4XaHlwJoiM[:]

Polecany artykuł:  Sylwester i Nowy Rok w Chorwacji, czyli jak Chorwacja wita Nowy Rok?
Chorwacja