Kim była Baba Wanga?
Baba Wanga,  Ciekawostki,  Ludzie,  Wydarzenia

Baba Wanga – kim była? Przepowiednie, które się sprawdziły

Czas czytania: 3 minut

Baba Wanga – kim była naprawdę?

Baba Wanga, Wanga, Lela Wanga, Petriczkata wraczka,Wanga gledaczkata – to tylko niektóre określenia tej wyjątkowej kobiety. Właściwie Wangelija Pandewa Dimitrowa ( Ванга, Баба Ванга, Ванга гледачката, Вангелия Пандева Димитрова) urodziła się w Strumicy w 1911 roku, natomiast zmarła w 1996 roku w Petricz. Baba Wanga to bułgarska niewidoma mistyczka, jasnowidząca oraz znachorka. Baba Wanga przez wielu nazywana jest również “Nostradamusem Bałkanów”.

Przed śmiercią Wanga przepowiedziała m.in.: ataki terrorystyczne z 11 września w Stanach Zjednoczonych, powstanie ISIS, Brexit oraz walkę Donalda Trumpa z koronawirusem. Jasnowidzka pozostawiła kilka wizji również na rok 2021 oraz kilka set lat do przodu.

Większość swojego życia spędziła w górach Kozhuh, w Bułgarii. Co ważne, miliony ludzi na całym świecie było i jest przekonanych, że Baba Wanga posiadała zdolności paranormalne. Potwierdzeniem jej przepowiedni były wydarzenia z przyszłości, które potwierdziły jej jasnowidzenie.

Jasnowidząca Wanga

Warto wiedzieć, że Wanga ślepota mistyczki jest do dzisiaj owiana tajemnicą. Co więcej istnieje kilka opowieści/legend o tym, jak Baba Wanga straciła wzrok. Według najczęściej przytaczanej opowieści, Wanga została porwana przez gwałtowny huragan, który uniósł ją w powietrze a potem rzucił o ziemię niczym lalką. Warto jednak zaznaczyć, że huragan nie został potwierdzony w żadnych dokumentach meteorologicznych z tego okresu.

Baba Wanga w młodości
Baba Wanga w młodości

Wangę znaleziono dopiero po dość długich poszukiwaniach. Jej oczy były pokryte piaskiem, więc nie mogła ich otworzyć. Co więcej odczuwała ogromny ból, niestety żadne lekarstwa nie przywróciły wzroku. Natomiast na operację zabrakło pieniędzy, więc nie udało się uratować jej wzroku.

Baba Wanga pogodziła się z utratą wzroku, można powiedzieć, że dzięki temu wydarzeniu zaczęła dostrzegać, rzeczy i wydarzenia z przyszłości.

Polecany artykuł:  Czy wiesz że ... czyli, ciekawostki związane z Chorwacją

Baba Wanga przepowiednie

Niektóre wizje bułgarskiej jasnowidzki – Baby Wangi były wyjątkowo sprawdzone. Warto wiedzieć, że bezbłędnie przepowiedziała wiele znaczących wydarzeń.

Wanga przepowiedziała m.in.:

  • dojście do władzy Hitlera,

  • wybuch II wojny światowej,

  • katastrofę w Czarnobylu,

  • upadek Związku Radzieckiego,

  • zwycięstwo Borysa Jelcyna w wyborach prezydenckich

  • zatonięcie okrętu podwodnego Kursk

  • Chiny staną się światową potęgą

Natomiast podczas II wojny światowej często proszono ją o przepowiedzenie, co stało się z ich bliskimi osobami. Dzięki temu odnalazło się wiele osób. Istnieją również opowieści, że Wangę odwiedził osobiście car Borys III oraz wielu innych władców ówczesnego świata.

Baba Wanga twierdziła, że jej niezwykłe zdolności miały wiele wspólnego z obecnością istot duchowych, ale nie potrafiła nic więcej dokładnie wyjaśnić. Twierdziła, że istoty te przekazywały jej informacje na temat wydarzeń i osób, które się do niej zgłaszały. Według Baby, życie każdego człowieka przychodzącego do niej było niczym film pokazujący wszystkie wydarzenia od narodzin aż po śmierć.

Wielbiciele Baby Wangi twierdzą, że przepowiedziała własną śmierć. Pewnej nocy śniła, że umrze ona 11 sierpnia i będzie pochowana dwa dni później. Co więcej, mówiła również, że 10-letnia niewidoma dziewczynka z Francji, odziedziczy jej dar, natomiast ludzie wkrótce o niej usłyszą.

Baba Wanga – niesprawdzone przepowiednie

W żadnym wypadku nie chcę podważać zdolności jasnowidzenia Bułgarki Wangi, jednak zdarzyło jej się kilka razy pomylić w swoich przepowiedniach.

Wanga podobno przewidywała, że III wojna światowa rozpocznie się w listopadzie 2010 roku i potrwa do 2014 roku. Jednak jej wielbiciele twierdzili, że ona nic takiego nie przepowiedziała. Jednak kiedy w 2010 roku Korea Północna (mocarstwo atomowe) zaatakowała Koreę Południową, wiele osób zainteresowało się przepowiedniami Baby Wangi. Co więcej, III wojna światowa wisiała na włosku.

Polecany artykuł:  [:pl]Chorwacja - wydarzenia i imprezy lato [:]

Baba Wanga błędnie przepowiedziała również, że podczas Mistrzostw Piłki Nożnej w roku 1994 w finale będą walczyły dwie drużyny państw, których nazwy zaczynają się na literę B. Nic takiego nie miało miejsca, ponieważ w finale walczyli Brazylia i Włochy.

Przepowiednie

Warto przyjrzeć się przepowiedniom, które mają się spełnić w najbliższej przyszłości. Podobno, przewidziała Wanga również walkę Trumpa z koronawirusem oraz Brexit.

Co nas jednak czeka w przyszłości?

2021 – wynalezienie leku na raka, zamach na prezydenta Rosji, atak ekstremistów ISIS na Europę

(…) Nadejdzie dzień, kiedy rak zostanie uwiązany żelaznymi łańcuchami (…) Nadejdą trudne czasy. Ludzie będą podzieleni przez wiarę. (…)

2028 – wynalezienie nowego źródła energii. Na całym świecie będzie głód. Zostanie wysłany załogowy statek na Wenus

2033 – Lodowce polarne stopnieją, podniesie się poziom oceanów

2043 – Cały świat w tym Europa zaczną się odradzać ekonomicznie, po wielu latach światowego kryzysu. Europa będzie w większości muzułmańska

2066 – USA użyją nowego typu broni klimatycznej podczas ataku na Rzym opanowany przez muzułmanów. Efektem  będzie ochłodzenie klimatu na terytorium wroga

2084 – Przyroda zacznie wracać do życia po wojnie nuklearnej

2088 – Pojawi się na świecie nowa, przerażająca choroba

2111 –  Ludzie będą łączyć elektronikę oraz ludzki organizm – powstaną pierwsze cyborgi

2125 – Na Węgrzech dojdzie do pierwszego kontaktu człowieka z inteligentną cywilizacją pozaziemską

2195 – Podwodna kolonia zostanie ukończona. Zaczną się do niej wprowadzać pierwsi mieszkańcy.

5079 – koniec Wszechświata


Reasumując, każde przepowiednie powodują u mnie pojawienie się obaw, w szczególności gdy czyta się o kolejnych wojnach, chorobach czy atakach terrorystycznych. Ile jest prawdy w tych przepowiedniach, nie da się potwierdzić tu i teraz. Nasze przyszłe pokolenia zweryfikują ile w tym było prawdy a ile wyobraźni osób spisujących przepowiednie Baby Wangi i innych jasnowidzów.

Polecany artykuł:  [:pl]Jak tanio podróżować? 5 porad taniego podróżowania[:]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.