Kalendarz wydarzeń kulturalnych CHORWACJA
Ciekawostki,  Wydarzenia

Wydarzenia kulturalne CHORWACJA

Czas czytania: 2 minut

Chorwacja obfituje w wydarzenia  kulturalne i nie tylko

Dla miłośników podróży do tego pięknego kraju wydarzenia związane z kulturą to nie lada gratka. Warto zarezerwować sobie kilka dni, udać się do Chorwacji oraz wczuć się w atmosferę i klimat mieszkańców. Wiele ciekawych wydarzenia kulturalne zaplanowanych jest w czasie kiedy nie ma turystów, więc warto wczuć się w prawdziwy klimat oferowanych wydarzeń.

W tej części proponujemy 5 wydarzeń zaplanowanych w Chorwacji do marca 2017. Być może zainspirujemy Was którymś z nich.

  1. Audi FIS Ski World Cup “Snow Queen Trophy” 2017 
FIS
Źródło fot.:http://www.croatia.hr/

Organizowane w dniach 3-5.01.2017 w Zgrzebiu Sljeme. Po raz 11 Zagrzeb będzie gospodarzem wydarzenia Audi FIS Ski World Cup. Podczas Ski World Cup wystartuje 25 reprezentacji z przeszło 150 uczestnikami. Zagrzeb Sljeme znajduje się w czołówce najważniejszych ośrodków narciarskich takich jak Val d’Isere czy Garmish -Partenkirche. 

dubro
Źródło fot: http://www.croatia.hr/

2. Dubrownik Festa 2017

Wydarzenie zaplanowane w dniach 26.01.2017-02.02.2017 w Dubrowniku. Jest to festiwal radości i zabawy na cześć patrona miasta Dubrownika – św. Błażeja. W tych dniach odbywać się będą tradycyjne uroczystości związane z dniami tego pięknego miasta.

3.Choco & Wine fest 2017

Wydarzenia kulturalne
Źródło fot: http://www.croatia.hr/

Smakowity weekend szykuje się w dniach 18-19.02.2017 w miejscowości Brtonigla. Jest to wydarzenie dla miłośników wina i czekolady, poszukujących inspiracji w tworzeniu nowych połączeń tych smaków. W tych dniach będzie można skosztować czekolady i wina, wziąć udział w “choco show” lub podziwiać rzeźby z czekolady.

dubr
Źródło fot: http://www.croatia.hr/

4. Dubrownik Carnival 2017    

W okresie 24.02-28.02.2017 w Dubrowniku można poczuć wyjątkową karnawałową atmosferę pełną radości, zabawy i uśmiechów.

5. Międzynarodowy Festiwal filmów dokumentalnych ZagrebDox 2017

zagreb
Źródło fot: http://www.croatia.hr/

Pierwszy festiwal ZagrebDox 2017 odbył się w 2005 roku. Jego celem jest przedstawienie widzom najlepszych filmów dokumentalnych z Chorwacji i innych krajów. Podczas festiwalu można wziąć udział w warsztatach, wykładach, prezentacjach i dyskusjach z profesjonalistami z dziedziny filmoznawstwa.

Polecany artykuł:  7 powodów, dla których warto odwiedzić Chorwacja zimą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.