Objazd przez Riegersburg
Ciekawostki,  Porady,  Samochodem do Chorwacji

Objazd Austria – Ilz – Riegersburg- Feldbach- Mureck

Czas czytania: 2 minut

Austria w drodze do Chorwacji – trasa zdecydowanie bardziej interesująca widokowo niż autostrada w kierunku Graz

Objazd przez Austrię do Chorwacji jest krótsza  o połowę i wynosi (50 km). Co ciekawe czas przejazdu zarówno autostradą jak i objazdem wynosi około 1h. Objazd rozpoczynamy w miejscowości Ilz (146 km na południe od Wiednia – autostradą A2  w kierunku Graz). Dalej trasa dojazdu prowadzi  przez miejscowości Riegersburg- Feldbach- Mureck.
Objazd Austria
Objazd Austria
Trasa dojazdu do miejscowości Riegersburg zasługuje na dłuższą chwilę uwagi ze względu na swoje położenie jak i wspaniały zamek, którego początki sięgają XI wieku. Zamek usytuowany jest na bazaltowej skale, wygasłego wulkanu na wysokości 482 m.
Dla niektórych dotarcie na szczyt może być nie lada wysiłkiem, dla mniej wytrwałych w 2003 powstała kolej linowo-terenowa, która to pozwala wjechać na szczyt za 4 euro i zjechać za 2 euro. Zamek słynie z muzeum Czarownic ze względu na swoje dawne przeznaczenie. W zamku więziono bardzo dużo kobiet oskarżonych o czary, odbywały się tu procesy, tortury i egzekucje.

Objazd trasa

Kilka kilometrów dalej jadąc serpentynami docieramy do miejscowości Feldbach- usytuowanym w malowniczej dolinie Styrii, nieopodal granicy ze Słowenią i Węgrami.
Objazd Austria
Objazd Austria
Pierwsze wzmianki o Feldbach mówią iż założono tu osadę już w neolicie. W XV wieku miasteczko nękały liczne konflikty pomiędzy rodami magnackimi, które to doprowadziły do zniszczenia miasta. Rozwój miasta nastąpił po otwarciu kolei w 1873 r.
Podczas I wojny światowej istniał tu obóz jeniecki.
Liczba ludności na 2009 wynosiła około 4 600 osób.
Obecnie miasto jak i okolica słynie z Steirerol- “styryjskiego złota” – czyli oleju z pestek dyni o wszechstronnych właściwościach zdrowotnych.
Trasa dojazdu
Z miejscowości Feldbach pozostaje kilkanaście kilometrów do miejscowości Mureck graniczącej ze Słowenią. Jest to małe miasteczko, bardzo ładne i malownicze, liczące około 1 500 osób nad rzeką Mur.
W tym miejscu rozpoczyna się kolejny objazd, tym razem Słowenii….

 

Polecany artykuł:  Żaglowiec Flying Clipper - największy żaglowiec zbudowany w Chorwacji
Wakacje Chorwacja