Biuro pielgrzymkowe: wędrówka do źródła
Ciekawostki,  Pielgrzymki

Biuro pielgrzymkowe: wędrówka do źródła

Czas czytania: 3 minut
“Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę…”
Słowa św. Augustyna z Hippony od wieków inspirują i dają odwagę osobom pragnącym spojrzeć poza horyzont. Dla każdej osoby wyprawa w nieznane może mieć inne znaczenie. Dla jednych będzie ucieczką od codzienności i szansą na wypoczynek w zapierającym dech miejscu, a dla innych – podróżą w głąb siebie. Z myślą o osobach, dla których podróżowanie ma wymiar duchowy, powstają biura pielgrzymkowe oferujące wycieczki za granicę do miejsc kultu. Dzięki usługom nowoczesnych touroperatorów każdy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania, może na własne oczy zobaczyć najpiękniejsze świątynie i miejsca objawień oraz podążyć szlakiem najważniejszych świętych.

Gdzie zabierze Cię biuro pielgrzymkowe?

Wycieczki oferowane przez doświadczone biuro pielgrzymkowe różnią się od wypraw organizowanych przez parafie. Szeroka oferta otwiera przed Tobą ogrom możliwości, których nie zapewni Ci lokalna organizacja działająca przy kościele. Przemyślany harmonogram, wygodny transport (autokarem lub samolotem), bogaty program, zapewnione wyżywienie, rozbudowane ubezpieczenie i zaskakujące kierunki to tylko część tego, co może zagwarantować biuro podróży specjalizujące się w organizacji pielgrzymek.Marzysz o tym, aby choć raz w życiu zmówić modlitwę na Placu Św. Piotra? A może celem Twojej życiowej wędrówki jest Ziemia Święta? W katalogach biur pielgrzymkowych uwzględnione są oczywiście kultowe, tłumnie odwiedzane przez pątników z całego świata miejsca oraz mniej oczywiste kierunki.

Najbardziej popularne cele podróży pielgrzymkowych

  • Włochy i Watykan – ojczyzna św. Ojca Pio, św. Franciszka z Asyżu, św. Rity czy mistyka Mateusza z Agnone. To właśnie tam znajduje się ogrom rozsławionych na cały świat zabytków sakralnych: sanktuarium w Monte Sant’Angelo, Divino Amore czy sanktuarium w Manoppello. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki do Włoch jest wizyta w Stolicy Apostolskiej;
  • Izrael i Palestyna – Ziemia Święta będąca świadkiem wydarzeń z Pisma Świętego. Turyści odwiedzający Izrael mogą podążać śladami Świętej Rodziny, Jana Chrzciciela, św. Piotra, Jana Ewangelisty i Mojżesza;
  • Medjugorie – urokliwa miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona zaledwie 25 km od Mostaru. W 1981 roku sześciorgu dzieci mieszkającym w Medjugorie objawiła się Matka Boska;
  • Francja – celem pielgrzymów odwiedzających Francję jest zazwyczaj Lourdes. Znajduje się tam największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Każdego roku ośrodek leżący u podnóża Pirenejów odwiedza 6 mln osób. Sanktuarium w Lourdes upamiętnia cud 1 lutego 1858 roku;
  • Armenia – tajemniczy „kraj monastyrów” ukrytych w górach. Armenia była jednym z pierwszych krajów, które przyjęły religię chrześcijańską. Najstarsze ormiańskie klasztory i świątynie zostały wzniesione już półtora tysiąca lat temu.
Polecany artykuł:  Chorwacja Zadar w 1950 roku- podróż w czasie

Tradycja chrześcijańska sięga znacznie dalej niż Europa. Na całym świecie rozsiane są ośrodki, które zmieniły bieg historii i ukształtowały Kościół. Uwadze osób wierzących szczególnie polecamy Japonię, w której Słowo Boże krzewił św. Maksymilian Maria Kolbe, Liban będący ojczyzną św. Charbela czy Jordanię – starotestamentową krainę, w której możesz poczuć obecność Boga.

Celem podróży chrześcijan z całego świata jest również Meksyk – fascynujący kraj łączący w sobie żywiołowość i zamiłowanie do zabawy z głęboką religijnością. Najważniejszym miejscem kultu w Meksyku bez wątpienia jest Guadalupe z największym sanktuarium maryjnym w kraju.

Wycieczki za granicę: modlitwa i wypoczynek

Wycieczki za granicę organizowane przez biura pielgrzymkowe kierowane są zarówno dla osób pragnących przeżyć głębokie, duchowe doznanie, jak i miłośników historii, zabytkowej architektury, kultury i sztuki. Program wycieczek tworzony jest w taki sposób, aby spełnił oczekiwania szerokiego grona odbiorców. W harmonogramie uwzględnione jest zarówno zwiedzanie, kontemplacja i modlitwa, jak i wypoczynek i rozrywka. Podczas tygodniowej czy dwutygodniowej wyprawy można od podszewki poznać kulturę danego regionu, rozsmakować się w lokalnej kuchni, poznać codzienność mieszkańców. Wycieczka za granicę pozwala spojrzeć na otaczający świat z zupełnie nowej perspektywy. Z pewnością zapierające dech w piersiach widoki zostaną w pamięci do końca życia.


Zaufane biuro pielgrzymkowe: pewne i niedrogie wycieczki za granicę

Wyjazd do odległego kraju jest ekscytującą przygodą, ale również wyzwaniem organizacyjnym. Jeśli chcesz, aby pielgrzymka dostarczyła jedynie pozytywnych doznań, skorzystaj z zaufanego biura podróży. Ważne jest, aby touroperator zapewniał szerokie ubezpieczenie, zapewniał transport i zakwaterowanie o satysfakcjonującym standardzie. Nad przebiegiem wycieczki powinna czuwać wykwalifikowana kadra. Biuro pielgrzymkowe Misja Travel od lat towarzyszy pielgrzymom w duchowej wędrówce. Biuro podróży będące kredytowanym partnerem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA działa na polskim rynku już 13 lat.

Możliwość komentowania Biuro pielgrzymkowe: wędrówka do źródła została wyłączona
Chorwacja