Przewożenie roweru na promie w Chorwacji
Chorwacja 2024

Przewożenie roweru na promie w Chorwacji

Czas czytania: 2 minut

Przewożenie roweru na promie w Chorwacji jest łatwe i niedrogie. Wystarczy wprowadzić rower na pokład, gdzie zostanie zabezpieczony przez obsługę, a następnie zrelaksować się podczas rejsu. Jeśli podróżujesz promem, który przewozi rowery na pokładzie, nie ma potrzeby demontażu roweru. W przypadku, gdy prom nie zezwala na przewóz rowerów, najlepszą opcją jest demontaż roweru, umieszczenie go w specjalnej torbie. Planujesz przewożenie roweru na promie w Chorwacji? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Czy na prom w Chorwacji można wjechać rowerem?

Tak, można wjechać na pokład rowerem, jeśli prom przewozi rowery. Pasażerowie podróżujący z rowerami zazwyczaj odprawiają się w tym samym czasie, co inni pasażerowie piesi. Ze względów bezpieczeństwa zsiadają z rowerów i wprowadzają je po tej samej rampie, z której korzystają pasażerowie. Jeśli jest to prom samochodowy, należy zsiąść z roweru (ponownie ze względów bezpieczeństwa) i użyć rampy samochodowej, takiej jak ta używana przez samochody, aby wepchnąć rower na pokład.

Jak wejść na prom z rowerem?

Aby wejść na prom z rowerem, należy zsiąść z roweru przed wejściem na prom/katamaran. Przejdź wzdłuż terminalu i wejdź na pokład po rampie. Należy pamiętać, że buty rowerowe mogą łatwo ślizgać się na metalowych pokładach promów, więc należy uważać, zwłaszcza jeśli morze jest wzburzone.

Rowerzyści czasami wsiadają przed samochodami lub przed innymi pasażerami, jeśli przyjadą wcześniej, ale rowerzyści, którzy dotrą do terminalu po rozpoczęciu załadunku, prawdopodobnie zostaną wpuszczeni na pokład jako ostatni (ze względów bezpieczeństwa). Czasami zostaniesz poproszony o przejście na przód kolejki, a czasami na jej tył.

Polecany artykuł:  Podstrana Chorwacja -atrakcje, noclegi i najlepsze plaże!

Po wejściu na pokład, jeśli nie masz pewności, gdzie umieścić rower, obsługa promu pokaże Ci miejsce, gdzie możesz przymocować rower do szyn. Załoga zazwyczaj mocuje rower do relingu. Aby zejść na ląd, zejdź z rampy, wyprowadź rower, a gdy zejdziesz na ląd, możesz wyjechać rowerem z portu promowego.

Czy można przewozić promem rower elektryczny lub tandem?

Rowery elektryczne są dozwolone i podlegają tym samym procedurom, co tradycyjne rowery. W przypadku jazdy w tandemie, tandemy są również dozwolone i podlegają tym samym procedurom, co tradycyjne rowery.

Czy na prom można zabrać hulajnogę elektryczną?

Hulajnogi elektryczne można przewozić na promie bez dodatkowych opłat, jeśli zdemontuje się je przed wejściem na pokład (jak na powyższym zdjęciu). Hulajnogę elektryczną należy zdemontować, włożyć do torby i przewieźć jako bagaż.

Czy na prom samochodowy można zabrać bagażnik rowerowy?

Tak, na prom samochodowy można zabrać bagażnik rowerowy – jeśli podróżujesz samochodem z rowerem lub bagażnikiem dachowym. Upewnij się jednak wcześniej, że zmierzyłeś wysokość swojego pojazdu z zamontowanym rowerem, aby można było zastosować całkowitą długość i odpowiednią opłatę.

Chorwacja