Propozycje wycieczek,  wskazówki

Pożary w Chorwacji

Czas czytania: < 1 minuta

Pożary w Chorwacji

Odliczanie do długo wyczekiwanego wyjazdu do Chorwacji, do miejscowości  Stobreč nieopodal Splitu rozpoczęte. Niestety wciąż docierają do nas niepokojące informacje, że pożary w Chorwacji, trawią rejon Splitu i południa w Chorwacji oraz Czarnogóry.

Kilka słów o mieście Split

Dziś Split to dalmatyńskie centrum regionu. Ponadto miasto Split usytuowane jest na półwyspie pomiędzy zatoką Kastela oraz kanałem prowadzącym do Splitu. Odwiedzający Split mogą poczuć się nieco przytłoczeni blokowiskami oraz zakładami przemysłowymi. Zbliżając się do Split dopiero możemy odkryć urodę tego miasta.

Co ciekawe Split jest największym miastem w Dalmacji oraz drugim co do wielkości w całej Chorwacji (po Zagrzebiu). Split zawsze miał wiele do zaoferowania odwiedzającym miasto, chociaż dopiero niedawno zaczął przyciągać turystów. Ponadto co ciekawe, zaledwie dziesięć lat temu Split był jeszcze tylko  przystankiem dla turystów, którzy wypływali promem na pobliskie wyspy lub autobusem do innej, bardziej ekscytującej miejscowości turystycznej.

Co więcej, zabytkowe Stare Miasto w Splicie, znajdujące się w Pałacu Dioklecjana, sięga czasów rzymskich. To żywe muzeum oraz miejsce, w którym znajdziemy większość atrakcji, które warto zobaczyć w Splicie.

Pożar w Chorwacji 2018
Pożar w Chorwacji fot. slobodna dalmacija

Reasumując, nas to nie odstrasza, mamy tylko nadzieję, że Chorwaci szybko poradzą sobie z tym niebezpiecznym żywiołem. Liczymy, że nie będzie on już stanowił niebezpieczeństwa dla mieszkańców i turystów przebywających w tamtych przepięknych rejonach Dalmacji.

Polecany artykuł:  Waluta euro w Chorwacji
Wakacje Chorwacja