Przejścia graniczne Chorwacji z Bośnia i Hercegowina

Przejścia graniczne Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną

Zapewne większość z nas przekraczała granicę z Bośnią i Hercegowiną podążając do Mostaru bądź Sarajewa lub też chociażby jadąc na południe do Chorwacji do Dubrownika lub na Półwysep Peljesac.

Część osób ma to w planach. Przekroczyć granicę mogą osoby, które posiadają tzw. Zieloną Kartę oraz paszport bądź dowód osobisty.

Bośnia i Hercegowina to piękny kraj, jeszcze w dużej mierze nie odkryty przez Polskich turystów. Myślę że pozostaje w nas jeszcze obawa o bezpieczeństwo. Spieszę z zapewnieniami o bezpieczeństwie, ponieważ zjechaliśmy Bośnię od północy ( przejście graniczne w Gradiška poprzez Jajce, Mostar do przejścia w Metkovicu) . Czuliśmy się bezpiecznie. Bośniacy są bardzo przyjaznym narodem, informowali nas o patrolach policyjnych na drodze, standardowymi znakami mrugania światłami, co było bardzo miłe. Drogi są bardzo kręte i momentami bardzo wąskie, więc jedyne niebezpieczeństwo może czyhać na piratów drogowych.

Przedstawiamy Wam mapkę z przejściami granicznymi opracowaną przez nas na podstawie Publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 23.08.2013.
Przejście graniczne z Bośnią i Hercegowiną 
Przejścia graniczne z Bośnią i Hercegowiną cz.2
Przejścia graniczne z Bośnią i Hercegowiną cz.3
 
Przekierowanie na stronę z Dziennikiem Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 23.08.2013r.  znajduje się tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *