Top 10 najgorszych lotnisk w Europie
Ciekawostki

Top 10 najgorszych lotnisk w Europie w 2015 roku!

Czas czytania: 6 minut

Top 10 najgorszych lotnisk w Europie

Portal SleepingInAirports co roku przeprowadza trwające rok badanie na prośbę podróżnych. Podróżni głosują na najlepsze i najgorsze lotniska wg. następujących kryteriów: obsługa pasażerów, wyposażenie lotniska, czystość, komfort odpoczynku w podróży itp. Oceny i uwagi zbierane przez cały rok 2015 pozwoliły stworzyć listę Najgorszych lotnisk w 2015 roku.

Miejsce 10. Londyn Luton International Airport, England ( LTN)

fot. londyn-luton.co.uk

Lotnisko wykorzystywane przez tanich przewoźników. Lot może i jest tani jednak podstawowe usługi są bardzo drogie. Np.: opłaty za podjazd pod terminal, opłata za Wifi za korzystanie powyżej 30 min z Internetu. Na szczęście żywność jest dostępna 24 h na dobę jednak jest ono kiepskiej jakości wg podróżnych.

Miejsce 9. Bergamo Orio al Serio International Airport, Italy ( BGY)

aeroporto-orio-al-serio
fot. mobilitypress.it

Lotnisko cieszące się złą sławą od kilku lat. Jest to kolejne lotnisko wykorzystywane przez tanich przewoźników. Podróżni skarżą się  na zbyt mały terminal, brak bezpłatnego Internetu, mało wtyczek do prądu, daleka i droga podróż do oddalonego o 50 km Mediolanu. Podróżni radzą omijać szerokim łukiem to lotnisko.

Miejsce 8. Brussels- Charleroi International Airport, Belgium ( CRL)

16cd49d8-496c-460b-8663-5af693bb3730_d
fot. waymarking.com

Lotnisko tanich przewoźników takich jak Ryanair, WizzAir, Pegasus Airlines, JetairFly. Brak jest na lotnisku krzeseł, brak bezpłatnego Internetu oraz dostępu do żywności 24h na dobę oraz późnym wieczorem brak transportu do miasta. Warto mieć ze sobą śpiwór bo na dłuższy pobyt można go wykorzystać oczywiście pod warunkiem znalezienia kawałka wolnej przestrzeni.

Miejsce 7. Rome – Ciampino International Airport, Italy ( CIA)

Polecany artykuł:  Wyspa Vis - to warto wiedzieć !

Użytkownicy tego 2 lotniska dla Rzymu skarżą się na brak siedzeń, brzydką architekturę terminalu, niską temperaturę oraz ogromne kolejki. Plusem jest bezpłatny i nieograniczony dostęp do Internetu oraz znakomite połączenie z koleją prowadzącą do Rzymu. Lotnisko Fiumicino takiego nie posiada.

Miejsce 6. Corfu International Airport Greece ( CFU)

Lotniska w Grecji nie cieszą się dobrą opinią wśród podróżnych. Skarżą się oni na brak komfortu- niewygodne siedzenia, brud, słabe wyposażenie oraz obsługę nie zainteresowaną podróżnymi.

Miejsce 5. Berlin Schönefeld International Airport, Germany (SXF)

Lotnisko, które upodobali sobie tani przewoźnicy tj.: EasyJet, Ryanair, Condor. Brzydka i szara architektura, mało siedzeń, bardzo dużo turystów – znacząco więcej niż lotnisko może przyjąć to niektóre z minusów tego lotniska. Na osłodę pasażerowie mogą korzystać przez 60 min z bezpłatnego Internetu. 2 piętro z Terminalem A posiada miejsca do odpoczynku.

Miejsce 4. Crete Heraklion International Airport, Greece ( HER)

Lotnisko uznawane jest przez podróżnych za najgorsze lotnisko podczas sezonu urlopowego. Mało przyjazny i pomocny personel, nocą ciemno i bardzo nieprzyjemnie. To kolejne greckie lotnisko o bardzo złej sławie.

Miejsce 3. Rhodes International Airport, Greece ( RHO)

Diagoras-Airport-in-Rhode-Greece
fot. mirror.co.uk

Podróżni tego lotniska skarżą się na ogromne kolejki do sklepów oraz  przy kontroli. Brak papieru toaletowego, ręczników i mydła to kolejne niedogodności. Toaleta woła o pomstę do nieba. Jeśli planujesz lot na Rhodos warto się zaopatrzyć w przekąski i jakieś rozrywki.

Miejsce 2. Santorini – Thira National Airport, Greece ( JTR)

santo-airport2-1024x579
fot. santorinisecrets.com

Według podróżnych lotnisko posiada zbyt mały terminal na przyjęcie takiej ilości turystów w sezonie. Brakuje krzeseł, restauracji, brak klimatyzacji oraz wszechobecny brud jest raczej mile widziany na lotnisku w tak pięknym miejscu.

Miejsce 1. Beauvais-Tille International Airport, France (BVA)

tumblr_inline_nwkmgnQDAZ1rrqrzd_1280
Fot.lifestyle-elturistaaccidental.tumblr.com

Nie bez powodu lotnisko to nazywane jest najgorszym lotniskiem w Europie w 2015 roku. Brak krzeseł, mało uprzejmy i przyjazny personel oraz brud tak można opisać to lotnisko. Odległość od Paryża – 88 km oraz drogie koszty dojazdu na własną rękę do stolicy oraz brak darmowego Internetu spowodowały że Beauvais-Tille zasługuje na miano najgorszego lotniska w Europie w 2015 roku.

Polecany artykuł:  [:pl]Planując pierwszy urlop w Chorwacji...praktyczny przewodnik cz.2[:]

Mamy nadzieję, że żadne z chorwackich oraz polskich lotnisk prędko  nie trafi na listę najgorszych lotnisk w Europie i na świecie.

Możliwość komentowania Top 10 najgorszych lotnisk w Europie w 2015 roku! została wyłączona