serial Gra o Tron - sezon 4, epizod 4
Ciekawostki,  Wydarzenia

Serial Gra o Tron – gdzie kręcono w Chorwacji?

Czas czytania: 2 minut

Serial Gra o Tron

Popularny serial Gra o Tron kręcono w Chorwacji. Gdzie dokładnie kręcono serial Gra o tron w Chorwacji? Głównie było to miasto Split oraz Dubrownik i okolice. Ponadto serial Gra o Tron (HBO Game of Thrones), oparty na serii powieści George’a RR Martina, stał się ważnym czynnikiem rozwoju chorwackiej turystyki. Można powiedzieć, że stało się to dzięki przypadkowi. Ze względu na nieporozumienia dotyczące produkcji z Maltańczykami, filmowanie drugiego sezonu przeniosło się do Chorwacji.

W sezonie 3 serial Gra o Tron Chorwacja akcja przeniosła się do Dubrownika, a Arboretum Trsteno stało się ogrodem rodziny Tyrellów.

Gra o Tron Chorwacja HBO
Gra o Tron, Źródło:  fot. www.total-croatia.com

Zdecydowanie czwarty sezon serialu Gra o Tron przyniósł ogromny wzrost popularności tego serialu. Po raz pierwszy zdjęcia do serialu Gra o Tron w Chorwacji zostały nagrane w Split oraz twierdzy Klis. Ponadto prawie wszystkie sceny rozgrywające się w Meereen zostały sfilmowane w kultowej dalmatyńskiej fortecy. Co ciekawe zdjęcia do czwartego sezonu odbyły się także w Baska Voda, Krka oraz Kastela.

Ponadto w 5 sezonie serialu  Gra o Tron oprócz miast Dubrownik oraz Split, miejscem filmowania dodatkowo był Szybenik. Filmowcy w 6 sezonie na krótko (na szczęście) opuścili Chorwację i większość zdjęć miała miejsce w Hiszpanii. Natomiast w 7 sezonie serialu filmowcy Gry o Tron zdecydowanie powrócili do Dubrownik. Serial Gra o tron sezon 8, oraz długo oczekiwane końcowe rozdziały sagi  sfilmowano w 2018 roku także w Dubrowniku.

Zdecydowanie z utęsknieniem wyczekiwaliśmy premiery pierwszego odcinka 8 serii Gry o Tron, Sagi Pieśni Lodu i Ognia w dniu 15. 04. 2019 w HBO w Polsce, w USA (miała ona miejsce dzień wcześniej). Opinie po obejrzeniu ostatniego odcinka ostatniej serii były bardzo podzielone. Od “chwalebnych” po bardzo krytyczne. Ważne aby każdy wyrobił sobie swoją opinię.

Polecany artykuł:  TOP 10 najpiękniejszych plaż w Dubrowniku i okolicy. Dojazd i zdjęcia

Miejsca kręcenia Gra o Tron sezon 8 w Dubrowniku


Na zakończenie zapraszamy również do lektury innego naszego wpisu o Gra o Tron:

https://naszepodroze.edu.pl/10-najlepszych-miejsc-krecenia-gry-o-tron-chorwacji/

Dodatkowo jeśli, macie ochotę profesjonalnie zwiedzić miejsca kręcenia scen do Gry to polecamy wycieczki w Split oraz Dubrownik z https://gameofthronestourcroatia.com/

Chorwacja