Plaże Chorwacja, Top 16 plaż w Chorwacji
Ciekawostki,  wskazówki

Top 16 plaż w Chorwacji

Czas czytania: 8 minut
Gdy rozpoczynają się wakacje zawsze warto zrobić przegląd plaż wartych odwiedzenia w Chorwacji.
Rozpoczynamy od plaż w miejscowości Makarska. Makarska jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w Chorwacji. Często można tam usłyszeć polską mowę i zobaczyć mnóstwo rejestracji z polskimi rejestracjami.
1. MAKARSKA
 
Plaża nr 1 to główna plaża w Makarskiej nieopodal latarnii Sveti Petar i na półwyspie o tej samej nazwie.
Plaża nr 2 znajduje się przy hotelu Osejava
2. IGRANE
Jadąc na południe od Makarskiej, po około 15 km znajduje się miejscowość Igrane. Igrane znamy jak własną kieszeń, ponieważ byliśmy tam 3 razy. W miejscowości są 3 plaże. 1 miejska oraz 2 naszym zdaniem bardziej urokliwe.
Plaża nr 1, plaża nieopodal starej drogi prowadzącej do Zivogosce. Jest to jedna z naszych ulubionych plaż. Czysta woda, mało otoczaków, mało jeżowców, woda zdecydowanie sprzyjająca kąpielom.
Plaża koło hotelu Punta to plaża w sezonie bardzo oblegana. Praktycznie nie ma gdzie się wcisnąć, jest to plaża z małymi kamieniami.
Plaża miejska – najbardziej oblegana z drobnymi kamyczkami. Nie polecamy ze względu częstych odwiedzin wieczornych kocurków, załatwiających swoje potrzeby w tej wielkiej kuwecie.
Osobiście moja najbardziej ulubiona plaża do której schodzi się dosyć karkołomnymi schodkami i potem po wielkich kamiorach. Plaża moim zdaniem z najbardziej krystaliczną wodą ale i niestety z jeżowcami i otoczakami.
3. ZIVOGOSCE
 
Nieopodal Igrane około 2 kilometrów na południe znajduje się kolejna miejscowość z pięknymi plażami. Jest nią Zivogosce.
4. OREBIC
 
Kolejna plaża warta polecenia to plaża w Orebicu na Półwyspie Peljesac.
5. TRSTENIK
 
Na Peljesacu odwiedziliśmy również plażę w Trsteniku. Bardzo nam się spodobała.
6. DRACE
 
Kolejna plaża z pięknym widokiem na Półwyspie Peljesac to plaża w Drace
7. OMIS
 
Wyjeżdżamy z Peljesaca i kierujemy się na północ. Kolejna plaża tym razem piaszczysta, ogromna, znajduje się w miejscowości Omis. Plaża umiejscowiona jest przy ujściu rzeki Cetina do morza z przepięknym widokiem na góry.
8. MURTER
Kierując się w dalszym ciągu na północ, kolejna plaża która na się spodobała to plaża na Wyspie Murter – plaża Slanica
9. PAKOSTANE
Kolejna plaża znajduje się w miejscowości Pakostane, plaża piaszczysta, bardzo przypadła nam do gustu.
10. SUKOSAN
Opuszczamy Pakostane i jedziemy w dalszym ciągu na północ. Kolejna plaża warta uwagi znajduje się w miejscowości Sukosan, plaża nazywa się Makarska i jest to pierwsza plaża jadąc w kierunku północnym po lewej stronie. Plaża żwirowa z pięknym widokiem na Wyspę Uglijan i Pasman.
11. ZADAR
 
Kolejna plaża znajduje się w Zadarze. Usytuowana malowniczo jednak nie dla osób nie umiejących pływać!
12. NIN 
Kolejna plaża, która nas zachwyciła to plaża w Ninie – Ninskie Blato. Przepiękny widok, plaża piaszczysta, bardzo długo jest płytko, jedynym mankamentem jest ilość surferów, ale komuś może się to podobać. Piasek gorący i aż niewiarygodne że jest się w Chorwacji, jedynie widoki o tym przypominają i temperatura wody.
13. VIR
Nieopodal Ninu znajduje się Wyspa Vir a na niej miejscowość Vir. Tamże spotkaliśmy taką plażę z przeuroczymi parasolkami….
Zapewne jak wszyscy wiedzą  w Chorwacji jest bardzo dużo pięknych plaż, my zobaczyliśmy do tej pory tyle i dzielimy się własnymi wrażeniami. Każda plaża ma swój urok, dla jednych może być bardziej atrakcyjna dla innych mniej. Natomiast jedno jest pewne można się w nich zakochać….
Comments Off on Top 16 plaż w Chorwacji