Skywalk Biokovo
Ciekawostki,  Porady,  Propozycje wycieczek

Skywalk Biokovo. Hit czy Kit?

Czas czytania: 3 minut

Skywalk Biokovo. Hit czy Kit?

Pewnie nie jeden miłośnik Chorwacji lub chociaż turysta  zadaje sobie takie pytanie? Skywalk Biokovo. Kiedy zaplanować zwiedzanie? Jak dojechać? Ile kosztuje wstęp? Czy warto czy sobie darować? Postaram się rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Skywalk Biokovo na mapie

Skywalk Biokovo – co to?

To nic innego jak przeszklony taras widokowy znajdujący się na 13 kilometrze drogi  w kierunku Sveti Jure, na przełęczy Ravna Vlaška 1228 m n.p.m. Przeszklony taras ma około 25 metrów długości, ma kształt podkowy i wystaje 12 metrów znad krawędzi klifu. Oprócz niesamowitego wrażenia “spaceru po niebie” oferuje piękny widok na Riwierę Makarską, w tym Makarską. Jak ważnym było wydarzenie otwarcia tarasu może świadczyć wizyta premiera Chorwacji – Andrej Plenkovića, który wziął udział w ceremonii otwarcia tego wyjątkowego miejsca.

Wszyscy odwiedzający są bardzo podekscytowani, jedni z “efektu woow” inni z przerażenia i lęku wysokości. Jednak zdecydowanie pomimo epidemii koronawirusa na świecie Skywalk Biokovo stał się totalnym turystycznym hitem roku 2020. Co więcej jest to obowiązkowe miejsce dla miłośników atrakcji wypoczywających na Riwierze Makarskiej oraz w Dalmacji.

Park Przyrody Biokovo

Zanim przejdziemy do Skywalk, słów kilka o samym Parku, który jest jednym z moich ulubionych w Chorwacji. Biokovo od zawsze zachwyca swoich gości naturalnym pięknem, roślinami oraz zwierzętami. Natomiast od 2020 roku główną atrakcją jest Skywalk Biokovo.

Korki na Biokovo

Tak… tak…niestety to nie żart. Korki to standard, szczególnie w sezonie. A czekanie na wjazd w aucie w upale i w pełnym słońcu może nam odebrać pełnię radości i zabawy z wjazdu do Parku Przyrody Biokovo w tym na Skywalk. Jak więc uniknąć stania w korku?

Polecany artykuł:  Tučepi

Nie polecamy odwiedzin Parku w godzinach południowych i później. Ponieważ przed wjazdem na teren Biokovo zaczynają tworzyć się ogromne korki (naprawdę!). Co pełną godzinę wpuszczane jest 25 samochodów.Nie ma się co dziwić ponieważ droga jest wąska, ruch całkiem spory a przepaści aż się proszą …. Dlatego aby uniknąć męczącego stania w korku, polecamy wybrać się do Parku około godziny 7 lub wcześniej rano kiedy jest otwierany.

Skywalk Biokovo co prawda czynny jest od 8 rano, jednak, najpierw udajecie się na szczyt Sv Jure, potem dopiero w drodze powrotnej odwiedzacie Skywalk. Co więcej o 8 rano można złapać super ujęcia tarasu widokowego bez tłumów. Poza tym, dobra widoczność z rana, sprawia, że mamy możliwość podziwiania panoramy wyspy Brač oraz wyspy Hvar.

Jak dojade ?

Aby dojechać do Skywalk Biokovo, należy z Jadranskiej Magistrali (wyjeżdżając z Makarskiej), kierować się drogą D512 w kierunku na Vrgorac. Po około 5 kilometrach od skrzyżowania, po lewej stronie drogi znajduje się główny wjazd do Parku Przyrody Biokovo. Mapa interaktywna poniżej

Warto wiedzieć!

Na zakończenie garść praktycznych informacji o których warto pamiętać.

 • Godziny otwarcia Parku Przyrody Biokovo: 6:00 – 20:00 (ostatni wjazd na teren Parku o 19:00!)
 • Skywalk Biokovo otwierany jest: 8:00 – 20:00
Park Przyrody Biokovo godziny otwarcia przez cały rok
Park Przyrody Biokovo godziny otwarcia w ciągu całego roku
 • Co ciekawe cena wejścia na Skywalk Biokovo wliczona jest w cenę biletu do Parku: koszt 50kn/osoba, dzieci do 7 lat wchodzą za darmo
 • W godzinach, kiedy zwiększa się liczba odwiedzających i tworzą się korki, do Parku Biokovo, co pełną godzinę wpuszczane są grupy do 25 aut
 • Dojazd od kas do punktu widokowego zajmuje około 30/40 minut
 • Drogi w Parku Przyrody Biokovo są bardzo niebezpieczne, wąskie oraz bardzo często auta mijają się „na styk”
 • Na tarasie widokowym Skywalk Biokovo może przebywać maksymalnie 30 osób
 • Co więcej przed wejściem na taras widokowy należy wyczyścić buty zainstalowaną tam szczotką
 • Sugerujemy odwiedziny Parku w godzinach porannych, między 6:00 a 8:00 (więcej info powyżej)
 • Park można zwiedzać: pieszo, własnym środkiem transportu (samochód, hulajnoga, rower lub motocykl)
 • Oczywiście nie opieramy się o szyby, nie skaczemy i nie wyrzucamy śmieci poza taras widokowy
 • Kierowcom mniej doświadczonym ze względu na dosyć trudne warunki jazdy po drodze do Biokovo polecamy wycieczkę zorganizowaną, warto zapytać się w Informacji turystycznej o taką opcję
 • Autobusy nie mogą wjeżdżać na teren Parku, natomiast samochody ciężarowe mogą wjeżdżać tylko ze specjalnym zezwoleniem
 • Przy Skywalk Biokovo znajduje się niewielki parking oraz toaleta
 • Co ważne bilet jest ważny w dniu, na który został wydany!
 • Koniecznie nie zapomnijcie założyć odpowiednią odzież, w tym obuwie sportowe, wodę do picia oraz jakieś przekąski/kanapki
Polecany artykuł:  Winiety Węgry 2023 r.

Mam nadzieję, że rozwiałam wszystkie wątpliwości. Odwiedziny w Parku to zdecydowanie frajda i niesamowite przeżycie dla każdego. Osobiście polecamy i jak tylko nadarzy się okazja powtórzymy wycieczkę na Biokovo i do Skywalk Bikovo bo warto!

Jednak aby wjazd do Parku Przyrody Biokovo był przyjemnością a nie stresującym przeżyciem, warto skorzystać z powyższych porad. Myślę, że każdy kto odwiedził Park i Skywalk wróci tam ponownie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.