Przejścia graniczne z Bosnią
Ciekawostki,  wskazówki

Przejścia graniczne Chorwacji z Bośnią i Hercegoviną

Czas czytania: 3 minut

Zapewne większość z nas przekraczała granicę z Bośnią i Hercegoviną podążając do Mostaru bądź Sarajeva lub też chociażby jadąc na południe do Chorwacji do Dubrovnika lub na Półwysep Peljesac. Część osób ma to w planach. Przekroczyć granicę mogą osoby, które posiadają tzw. Zieloną Kartę oraz paszport bądź dowód osobisty.

Bośnia i Hercegovina to piękny kraj, jeszcze w dużej mierze nie odkryty przez Polskich turystów, myślę że pozostaje w nas jeszcze obawa o bezpieczeństwo. Spieszę z zapewnieniami o bezpieczeństwie, ponieważ zjechaliśmy Bośnię od północy ( przejście graniczne w Gradiška poprzez Jajce, Mostar do przejścia w Metkovicu) i czuliśmy się bezpiecznie. Bośniacy są bardzo przyjaznym narodem, informowali nas o patrolach policyjnych na drodze, standardowymi znakami mrugania światłami, co było bardzo miłe. Drogi są bardzo kręte i momentami bardzo wąskie, więc jedyne niebezpieczeństwo może czyhać na piratów drogowych.

Przedstawiamy Wam mapkę z przejściami granicznymi opracowaną przez nas na podstawie Publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 23.08.2013.
Przejścia graniczne z Bośnią i Hercegowiną 
Przejścia graniczne z Bośnią i Hercegowiną cz.2
Przejścia graniczne z Bośnią i Hercegowiną cz.3
 
Przekierowanie na stronę z Dziennikiem Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 23.08.2013r.  znajduje się tutaj:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *