Centy lotów do Chorwacji lato 2019
Chorwacja,  Chorwacja samolotem

Chorwacja samolotem

Czas czytania: 3 minut

Chorwacja samolotem – największe lotniska w Chorwacji

Jaki rejon Chorwacji wybrać na wypoczynek latem 2023? Jakie są najpopularniejsze lotniska w Chorwacji? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Wśród najpopularniejszych międzynarodowych portów lotniczych w Chorwacji znajdują się takie lotniska jak:

  • Lotnisko w Splicie
  • Port lotniczy w Zagrzebiu
  • Port lotniczy w Dubrowniku
  • Lotnisko w Zadarze
  • Port lotniczy w Rijece

Lotniska w Chorwacji obsługują m.in. takie linie lotnicze jak: Croatian Airlines, Lufthansa, Malev, Germanwings, Turkish Airlines, Polish Airlines LOT.

Chorwacja samolotem – największe porty lotnicze w Chorwacji

Port lotniczy SPLIT

Lotnisko w Splicie jest jednym z portów lotniczych w Chorwacji obsługujących największą liczbę turystów w sezonie letnim. To międzynarodowe lotnisko usytuowane jest około 25 km od Splitu oraz 6 km od Trogiru.

Centy lotów do Chorwacji lato 2019, Lotnisko w Kašteli (Split)
Lotnisko w Kaštel (Split)

Warto wiedzieć, na terenie lotniska znajduje się strefa wolnocłowa, kawiarnia oraz sklepiki. Natomiast przy lotnisku znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz komunikacji busowej obsługujące przewóz turystów z lotniska do centrum Splitu przy Dworcu kolejowym oraz autobusowym. Koszt Shuttle Airlines bus to około 5 euro/os. Ponadto na lotnisko jak i z lotniska można podróżować komunikacją miejską  nr 37 kursującą na trasie Split-Lotnisko-Trogir oraz nr 38 Split – Kaštel Stari- Split w cenie kilku euro. Przystanki znajdują się przed wejściem do lotniska. Natomiast dla osób, które wolą auta jest możliwość skorzystania z taksówki ( bardzo droga opcja)  lub taksówki wodnej.

Link do strony lotniska http://www.split-airport.hr


 Port lotniczy ZAGRZEB

Jest to główny port lotniczy w Chorwacji. Port usytuowany jest w dzielnicy Pleso około 17 km na południowy- zachód od stolicy Chorwacji – Zagrzebia.

Polecany artykuł:  Goli Otok - Guantanamo w Chorwacji

Do Zagrzebia z Polski bezpośrednim lotem dolecimy tylko z Warszawy!

  • Warszawa – Zagrzeb -> około 590 zł / os lot bezpośredni , w sezonie wakacyjnym loty o ok. 100 zł droższe.
Mapa terminala lotniczego w Zagrzebiu
Mapa terminala lotniczego w Zagrzebiu

Lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum stolicy. Warto wiedzieć, że z lotniska do centrum kursują autobusy Croatia Airlines Bus co 30 min oraz koszt takiego transferu to 5 euro/os. Dodatkowo kursuje również komunikacja miejska Zagreb- Zračna Luka-Velika Gorica nr. 290. Natomiast przy wyjściu z lotniska znajduje się również postój taksówek, które są dosyć drogie: cena 1 euro na start + ok. 0,7 euro/km.

Link do strony lotniska http://www.zagreb-airport.hr


Port lotniczy DUBROWNIK

Warto wiedzieć, że lotnisko oddalone od ok. 20 km od centrum miasta na południowy -wschód od Dubrownika w miejscowości Čilipi (gmina Konavle). Poza tym z lotniska jak i do lotniska kursuje Shuttle bus. 

Do Dubrownika bez przesiadek dolecimy z Warszawy.

  • Warszawa – Dubrownik -> 500 zł/os (lot czarterowy) lub 450 zł / os lot z przesiadką

Nieopodal lotniska znajduje się również wypożyczalnia samochodów.

Link do strony lotniska http://airport-dubrovnik.hr

Lotnisko w Dubrowniku
Lotnisko w Dubrowniku Fot. http://www.dubrovnikairport.info

Port lotniczy ZADAR

Port lotniczy leży około 7 km na północ od Zadaru, w miejscowości Zemunik. Lotnisko obsługuje on głównie ruch sezonowy. Port lotniczy w Zadarze posiada  ponad 370 m2 oferty sprzedaży wolnocłowej z alkoholem, tytoniem, pamiątkami oraz etc.

  • Wrocław – Zadar-> 209 zł/os  lot bezpośredni

Lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem. Poza tym na lotnisko jak i z lotniska dojedziemy komunikacją miejską Liburnija Zadar. Cena przejazdu to 2 euro/osoba, w cenie wliczony jest koszt przewozu bagażu. Przystanek znajduje się przy głównym wyjściu z lotniska oraz w Zadarze przy Starówce. Dodatkowo jest również możliwość wynajmu taksówki lub auta.

 

Fot. www.zadar-airport.hr
Fot. www.zadar-airport.hr

Link do strony lotniska -> http://www.zadar-airport.hr


Port lotniczy RIJEKA

Warto wiedzieć, że lotnisko w Rijece położone jest na wyspie KRK około 25 km od centrum Rijeki. Natomiast port lotniczy połączony jest z Rijeką linią autobusową. Co ważne, rozkład autobusów łączących lotnisko z miastem zmienia się w zależności od sezonu. Linia Autotrans oferuje przewóz z lotniska do Opatiji, Rijeki, Krajlevicy i Omišalj. Natomiast ceny transportu to około 10 euro/os., cena przejazdu Shuttle Bus z lotniska to Rijeki to również koszt około 10 euro /os. 

Polecany artykuł:  Zadar plaże - Diklo
Fot. http://www.exyuaviation.com
Fot. http://www.exyuaviation.com

W sezonie wakacyjnym latają samoloty z Warszawy i Katowic.

Link do strony lotniska -> http://rijeka-airport.hr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.