Zara, Zadar 23 widoki, dla których warto poznać i pokochać Zadar
Ciekawostki,  Propozycje wycieczek,  wskazówki

Zara – 23 widoki, dla których warto poznać i pokochać

Czas czytania: 5 minut

O tym, że Chorwacja jest piękna nie muszę nikogo przekonywać, natomiast Zara (Zadar) ma swoich wielbicieli jak i przeciwników

Zdecydowanie postanowiliśmy jednak przeciwników namówić do zmiany zdania, że jednak Zara (Zadar) posiada “perełki”, które trzeba zobaczyć na własne oczy! Ponadto Zadar bardzo zapadł nam w pamięci. Co ciekawe wracamy już tam 6 raz z rzędu!

Dla nieco zdezorientowanych, używamy zamiennie nazwy Zara dla miasta Zadar. Jest to włoska nazwa tego uroczego miasteczka w Dalmacji. Zadar to miasto w Chorwacji w regionie nazywanym Dalmacja nad Morzem Adriatyckim. Ponadto jest to drugie pod względem wielkości miasto w Dalmacji oraz piąte w całej Chorwacji. Bezspornie Zara jest centrum kulturalnym oraz gospodarczym północnej Dalmacji. Jednocześnie znajduje się tu port rybacki, lotniczy i handlowy. A co ciekawe historia miasta Zadar sięga IV w. p.n.e.

Ze względu na swoje bogate dziedzictwo Zadar jest dziś uznawanym za jedno z najpopularniejszych chorwackich miast turystycznych, nazwanym przez gazetę The Times „rozrywkowym centrum Adriatyku” oraz „ The Guardian – nową stolicą Chorwacji”.  Poza tym w  2016 r. belgijski portal „Najlepsze miejsca docelowe w Europie” nazwał Zadar  „Najlepszym miejscem w Europie”.


Prezentujemy 23 foto pocztówki, dla których warto poznać oraz zdecydowanie pokochać Zara (Zadar):Zara

 Kościół św. Donata, z  wieżą katedry św. Anastazji
zara
 Ruiny rzymskiego forum
Zara
Zara – Zadar
Donat nocą zachwyca
 
Zara - Zadar wieczorową porą
Zara – Zadar wieczorową porą
Zadar
Zara - zegar słoneczny i panorama wyspy Ugljan
Zadar – zegar słoneczny i panorama wyspy Ugljan
Pozdrowienie dla Słońca oraz Zegar słoneczny
Co warto wiedzieć podczas “najpiękniejszych zachodów słońca na świecie” włącza się oświetlenie, w którym poza tym odbywa się również całonocna gra świateł.
zara
Zdecydowanie najpiękniejsze zachody słońca przy akompaniamencie Organów wodnych
Pływające hotele 
Picie chorwackiej kawy oraz takie widoki – wrażenia nie do opisania!
Zara
Zadar – mury obronne z czasów rzymskich
Plac 5 studni – zdecydowanie miejsce warte uwagi
Przystań promowa oraz  Polski akcent..
Mapa 
Na zakończenie mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Was, że jednak Zara (Zadar) warto odwiedzić!

2 komentarze

  • Martyna

    Byłam w Chorwacji kilka razy, za każdym razem było mi strasznie żal wracać do domu. Byłam w tamtym roku z biurem podróży Planujemy wakacje na Chorwacjii i w tym roku i jestem bardzo zadowolona:) Pogoda jak zwykle pewna no i ceny przystępne:)

  • Julia

    Polwysep Istria obfituje w trufle. Nic wiec dziwnego, ze przyciaga smakoszy z calej Europy. Te wysmienite grzyby, ktorych najwiecej rosnie w slynnym lesie Motovun w srodkowej czesci polwyspu, zbiera sie z pomoca specjalnie wytresowanych psow. Mozna tu bez konca delektowac sie lokalnymi przysmakami dla koneserow ? nie tylko bialymi truflami, lecz takze wieloma innymi chorwackimi specjalami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *