Top 10 Jarmarków Bożonarodzeniowych w Chorwacji 2017

Magia Świąt Bożonarodzeniowych odczuwalna jest  wszędzie

Zapraszamy na krótką zimową podróż po Jarmarkach Bożonarodzeniowych w Chorwacji.

 1. Zagrzeb 

Dźwięki dzwonków świątecznych, zapach piernika i grzanego wina, i wielu innych przysmaków to kilka atrakcji tegorocznego Jarmarku w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu.

dubrovnik
Źródło: https://croatia.hr/

      2. Jarmarki Bożonarodzeniowych – Dubrownik 

Dubrovnik podczas Jarmarku łączy zabawę, kulturę, radość oraz specjały kulinarne okolicy w najbardziej atrakcyjnych częściach miasta takich jak: Stradun, Lazareti, Peskarija czy Pile. 

Bożonarodzeniowych
Źródło: https://croatia.hr/

        3. Zadar

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zadarze trwa 5 tygodni w okresie od 24.11.2017 do 01.01.2018. W tym czasie oferuje swoim gościom mnóstwo zabawy, koncertów oraz pysznych lokalnych przysmaków. 

ZADAR

  4. Osijek

Osijek zaprasza w okresie świątecznym nie tylko na Jarmark ale i festiwal wina. Wśród atrakcji pojawi się Tramwaj Mikołaja z elfami, liczne koncerty i pyszne degustacje kuchni lokalnej.

OSIJEK

    5. Bożonarodzeniowych – Pula 

Grudzień w Puli obfituje w aż 200 wydarzeń w 50 lokalizacjach w mieście. Święty Mikołaj umieścił swój tymczasowy dom w centralnej części promenady. Towarzyszyć mu będzie Pani Mikołajowa oraz elfy. Nowością jest lodowisko na Placu Kralj Tomislav. 

PULA, Bożonarodzeniowych

       6. Split 

Split zachęca w okresie przedświątecznym bogatą ofertą zabawy i licznych doznań kulinarnych Dalmacji. 

split

      7. Varażdin 

Magia świąt w Varażdinie zachwyci każdego. Tysiące lampek choinkowych, bogaty program rozrywek, główny plac miasta przekształcony zostanie w “Bijeli Korzo” oraz lodowisko to tylko nieliczne z atrakcji tego pięknego miasteczka.

varazdin, Bożonarodzeniowych

8. Rijeka 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rijece jak co roku będzie uroczysty, olśniewający, pełen muzyki, zabawy i kulinarnych uniesień. Lodowisko, Mikołaj na Korzo, ‘choo-choo’ Mikołaja to tylko niektóre z atrakcji, które potrwają w Rijece do 7 stycznia 2018. 

rijeka

9. Rab

Grudzień na Wyspie Rab to wyjątkowy czas. Koncerty, degustacje kuchni wyspiarskiej i liczne atrakcje dla małego i dużego a spadający na spadochronie Mikołaj to główna atrakcja.

rab, Bożonarodzeniowych

10. Opatija 

Adwent w Opatii to idealny okres na spędzenie czasu w romantycznej atmosferze, którą można poczuć w całym mieście a szczególnie w eleganckich willach z końca XIX w. Aromatyczna kawa lub czekolada w stylu wiedeńskim to tylko przedsmak okresu świątecznego w Opatii. 

 

2 myśli na temat “Top 10 Jarmarków Bożonarodzeniowych w Chorwacji 2017

 • 26/04/18 o 09:40
  Permalink

  Chorwacja to piękny kraj. Jeżdżę tam co roku z rodziną i bardzo lubię Chorwację. W tym roku planuję odwiedzić Makarska. Mirna

  Odpowiedz
  • 25/05/18 o 11:40
   Permalink

   Makarska i Riwiera Makarska jest nam bardzo bliska. Zawsze chętnie tam wracamy!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *