Pierwszy raz do Chorwacji..co i jak?

Chorwacja…

piękny, mały i doświadczony przez wojnę kraj z bardzo gościnnymi mieszkańcami. Wśród naszych rodaków bardzo popularna destynacja wakacyjna.

Hrvatska (Chorwacja) zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku i części wybrzeża Morza Śródziemnego.To przeszło 31 tys. km 2 wód terytorialnych na których można pływać, nurkować i żeglować.

Chorwacja to również 2 strefy klimatyczne. Po przekroczeniu pasma górskiego Dinara, klimat środkowoeuropejski ustępuje klimatowi śródziemnomorskiemu.

Jadąc do Chorwacji warto zaopatrzyć się w walutę narodową Chorwacji kunę. 1 kn= 100 lip= 0,56 zł. W większości sklepów akceptowane są karty Visa, Master Cards oraz American Express. Chorwacja w  2019 roku ma nadzieję, na wstąpienie do strefy euro.

Dzięki 300 darmowym punktom dostępowym WIFI  w całej Chorwacji można korzystać z Internetu za darmo.

Miejsca dostępowe WiFi W Chorwacji

Chorwackie przepisy są całkowicie zsynchronizowane  z przepisami Unii Europejskiej i jeżeli jesteś obywatelem UE do wjazdu na teren UE wystarczy dowód osobisty.

Warto jednak zapoznać się z dodatkowymi informacjami w przypadku wątpliwości  na stronie carina.gov.hr

Jeśli na wakacje planujecie zabrać czworonoga do Chorwacji to wystarczy poświadczenie o szczepieniu dotyczącym wściekliźnie. Z praktycznego punktu widzenia warto mieć ze sobą paszport czworonoga lub zaświadczenie o jego szczepieniach.

Summary
Pierwszy raz do Chorwacji
Article Name
Pierwszy raz do Chorwacji
Description
Chorwacja- wśród Polaków bardzo popularna destynacja wakacyjna.
Author
Publisher Name
naszepodroze.edu.pl
Publisher Logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *