Wycieczka po Jeziorach Plitwickich

Nie lada gratka dla osób planujących wycieczkę po Jeziorach Plitwickich

W Jeziorach Plitwickich mamy wszystko co najpiękniejsze w chorwackiej przyrodzie.  Park ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym w Chorwacji. Co ciekawe w ubiegłym roku Park odwiedziło 1,7 mln osób.

Dzięki wyjątkowemu pięknu przyrody obszar ten zawsze przyciągał miłośników przyrody. 8 kwietnia 1949 r. ogłoszono go pierwszym parkiem narodowym w Chorwacji. W 1979 r. Park Narodowy Jezior Plitwickich został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Warto wiedzieć, że Park Narodowy Jezior Plitwickich obchodzi w 2019 roku 70-lecie parku narodowego, a także 40 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Jeziorach Plitwickich możemy skorzystać z  obniżki cen w dniach od 22 do 28 kwietnia 2019 r aby uczcić 70 lecie istnienia parku.

Wstęp  wynosi 50 kun dla osób dorosłych, 30 kun dla studentów i 20 kun dla dzieci w wieku 7-18 lat. Dodatkowo dla dzieci poniżej 7 lat wstęp jest bezpłatny.

Poza tym zniżki na bilety wstępu można kupić tylko online na oficjalnej stronie parku . Bilety należy zakupić dwa dni wcześniej. Warto jednak wiedzieć, że pula tańszych biletów jest ograniczona.

Również w celu uczczenia urodzin, Jeziora Plitwickie organizują szereg atrakcji dla gości. Są to 4 tygodnie tematyczne:

Geologia i lasy Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Dziedzictwo Kulturowe i Historia Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Flora i Fauna  Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Woda  w Parku Narodowym Jezior Plitwickich

Więcej szczegółów na stronie internetowej Parku oraz na naszej stronie -> tutaj