Jezioro Kozjak Park Narodowy Jezior Plitwickich
Ciekawostki,  Wydarzenia

Wycieczka po Jeziorach Plitwickich

Nie lada gratka dla osób planujących wycieczkę po Jeziorach Plitwickich

W Jeziorach Plitwickich mamy wszystko co najpiękniejsze w chorwackiej przyrodzie.  Park ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym w Chorwacji. Co ciekawe w ubiegłym roku Park odwiedziło 1,7 mln osób.

Dzięki wyjątkowemu pięknu przyrody obszar ten zawsze przyciągał miłośników przyrody. 8 kwietnia 1949 r. ogłoszono go pierwszym parkiem narodowym w Chorwacji. W 1979 r. Park Narodowy Jezior Plitwickich został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Warto wiedzieć, że Park Narodowy Jezior Plitwickich obchodzi w 2019 roku 70-lecie parku narodowego, a także 40 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Jeziorach Plitwickich możemy skorzystać z  obniżki cen w dniach od 22 do 28 kwietnia 2019 r aby uczcić 70 lecie istnienia parku.

Wstęp  wynosi 50 kun dla osób dorosłych, 30 kun dla studentów i 20 kun dla dzieci w wieku 7-18 lat. Dodatkowo dla dzieci poniżej 7 lat wstęp jest bezpłatny.

Poza tym zniżki na bilety wstępu można kupić tylko online na oficjalnej stronie parku . Bilety należy zakupić dwa dni wcześniej. Warto jednak wiedzieć, że pula tańszych biletów jest ograniczona.

Również w celu uczczenia urodzin, Jeziora Plitwickie organizują szereg atrakcji dla gości. Są to 4 tygodnie tematyczne:

Geologia i lasy Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Dziedzictwo Kulturowe i Historia Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Flora i Fauna  Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Woda  w Parku Narodowym Jezior Plitwickich

Więcej szczegółów na stronie internetowej Parku oraz na naszej stronie -> tutaj

Polecany artykuł:  Lawendowa wyspa Chorwacji - Hvar

Reasumując, Jeziora Plitwickie jednych zachwycają swoim naturalnym krajobrazem oraz położeniem. Natomiast innych odstraszają tłumy turystów jakie można spotkać na szlakach. Na pewno do zwiedzania trzeba się odpowiednio przygotować ponieważ trasy zwiedzania są dosyć długie. Dodatkowo zachęcamy do zwiedzania we wczesnych godzinach. Poza tym wejścia do Parku otwarte są od 7 dlatego też polecamy wyruszenie o tej godzinie. Zdecydowanie chodzi o ilość zwiedzających (szczególnie w sezonie) na szlaku, oraz  o wysokie temperatury.  Naszym zdaniem warto zaplanować zwiedzanie Jezior Plitwickich poza sezonem. Zdecydowanie zachwycają one o każdej porze roku. Szczególnie poza sezonem jest tam przepięknie oraz zdecydowanie mniej ludzi!