Obniżone ceny biletów wstępu do NP Jezior Plitwickich

Nie lada gratka dla osób planujących wycieczkę do Narodowego Parku Jezior Plitwickich

Jeziora Plitwickie są najstarszym i największym parkiem narodowym w Chorwacji. Co ciekawe w ubiegłym roku Park odwiedziło 1,7 mln osób.

Dzięki wyjątkowemu pięknu przyrody obszar ten zawsze przyciągał miłośników przyrody. 8 kwietnia 1949 r. ogłoszono go pierwszym parkiem narodowym w Chorwacji. W 1979 r. Park Narodowy Jezior Plitwickich został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Warto wiedzieć, że Park Narodowy Jezior Plitwickich obchodzi w 2019 roku 70-lecie parku narodowego, a także 40 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Aby uczcić swoje 70. urodziny, Park Narodowy Jezior Plitwickich oferuje zniżki na wstęp w dniach od 22 do 28 kwietnia 2019 r.

Wstęp  wynosi 50 kun dla osób dorosłych, 30 kun dla studentów i 20 kun dla dzieci w wieku 7-18 lat. Dla dzieci poniżej 7 lat wstęp jest bezpłatny.

Zniżki na bilety wstępu można kupić tylko online na oficjalnej stronie parku . Bilety należy zakupić dwa dni wcześniej. Pula tańszych biletów jest ograniczona.

Również w celu uczczenia urodzin, Jeziora Plitwickie organizują szereg atrakcji dla gości. Są to 4 tygodnie tematyczne:

Geologia i lasy Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Dziedzictwo Kulturowe i Historia Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Flora i Fauna  Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Woda  w Parku Narodowym Jezior Plitwickich

Więcej szczegółów na stronie internetowej Parku oraz na naszej stronie -> tutaj