Karnawał w Chorwacji 2016

Czas czytania: 3 minut

Karnawał Rijeka 2016

Nie trzeba na karnawał wybierać się do Wenecji, by przeżyć niezapomniane emocje. Parada w Rijece, choć mniej znana ma też grono swoich zwolenników. 100 tys. gości ma możliwość obejrzenia występów i parad ponad 5 tys. artystów oraz przebierańców w średniowiecznych strojach i maskach. W tych dniach miasto otwiera się na wszystko, co radosne. Zabawa przyciąga tłumy ludzi z całej Europy. Wystarczy mieć wykupiony pobyt w hotelu i ciekawy strój. Karnawał zaczyna się przekazania kluczy do bram miasta przez burmistrza Rijeki mistrzowi ceremonii.

Symbolem miasta jest reprezentacyjny deptak KORZO. Zwiedzanie miasta najlepiej zacząć od wzgórza Trsat. Na jego szczycie znajduje się średniowieczny zamek książąt Frankopanów. Roztacza się stąd widok na miasto, zatoki i Półwysep Istria.

Największą atrakcją miasta jest Stare Miasto położone przy porcie. W karnawale powiewają tam barwne dekoracje i kolorowe flagi. Turystów zaskoczyć może krzywa wieża, czyli Kosi toranj. To odchylona od pionu romańska dzwonnica. Warte zobaczenia są również katedra św. Vida, łuk triumfalny – Stara Vrata oraz pałac Gubernatora.
Pochód karnawałowy wyrusza z rijeckiego nadbrzeża. Każda grupa jest inaczej przebrana i ma program artystyczny. Można rozpoznać postacie z filmów, bajek, zwierzęta, wróżki i wiele innych. Wszyscy tańczą i śpiewają w rytm muzyki.

Karnawał
fot. www.rijecki-karneval.hr

Ile to kosztuje?

Kilka noclegów ze śniadaniem wraz z dojazdem dla trzech osób to koszt około 1500-  2000 złotych. Bardziej oszczędni mogą polować na promocje w hotelach bądź wynająć prywatne kwatery. Ceny produktów spożywczych w Chorwacji są podobne do cen w  Polsce tym bardziej, że nie jest to środek sezonu turystycznego.

Ci którzy nie pojadą do Rijeki mogą na bieżąco podglądać jak inni się bawią na kamerkach:

 Korzo deptak

Rijeka – Port

Rijeka – Panorama Trsat i Sušak

http://www.rijecki-karneval.hr

Relacja na żywo z Karnawału w Rijece 2019 znajduje się -> http://naszepodroze.edu.pl/karnawal-rijeka-2019-relacja-na-zywo/ 

2 myśli na temat “Karnawał w Chorwacji 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *