Jeziora Plitwickie. Cennik 2019, atrakcje i dojazd

Park Narodowy Jezior Plitwickich to obowiązkowa atrakcja dla odwiedzających Chorwację

Park Narodowy Jezior Plitwickich jest najstarszym i największym parkiem  narodowym w Chorwacji. Jeziora Plitwickie  znajdują się w malowniczo położonych chorwackich górach.

Pominiemy szczegółowy opis Parku, ponieważ znajduje się on na naszej stronie tutaj .

Przedstawimy Wam praktyczne informacje dotyczące zwiedzania Parku Narodowego Jezior Plitwickich:

• Ceny biletów wstępu do Parku Jezior Plitwickich w 2019 ( w sezonie i poza sezonem)
  • Dojazd do Parku i parkingi
  • Trasy i czas zwiedzania Parku
  • Jak się przygotować do zwiedzania? Co zabrać?
  • Czy warto wybrać się do Jezior Plitwickich?

Ceny biletów wstępu do Parku Jezior Plitwickich w 2019 (w sezonie i poza sezonem)

Zyski ze sprzedaży biletów przyczyniają się do stałej ochrony przyrody Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Bilety jednodniowe i dwudniowe są dostępne do sprzedaży tylko przez dwa kolejne dni, począwszy od dnia zakupu.

Cena biletu obejmuje przejazd pociągiem elektrycznym i panoramicznym w ramach wybranego programu zwiedzania, ubezpieczenia gości i podatku od wartości dodanej.

Rezerwacja biletów nie jest wymagana dla indywidualnych odwiedzających, tylko dla zorganizowanych grup odwiedzających.

Sprzedaż biletów jest możliwa przy wejściach 1 oraz  2 i przy wejściu pomocniczym Flora (niedaleko wejścia 2).

Cennik 2019 Jeziora Plitwickie bilet jednodniowy

Koszt biletu dwudniowego

dorośli                                                                                –  160 kn (przed sezonem), 350 kn (sezon wysoki)

studenci (tylko za okazaniem legitymacji)                 – 120 kn (przed sezonem), 250 kn (sezon wysoki)

dzieci (7-18 lat)                                                                – 80 kn (przed sezonem), 170 kn (sezon wysoki)

Dojazd do Parku i parkingi

Do Parku Narodowego Jezior Plitwickich można dojechać drogami krajowymi:

– DC 429  od strony Zagrzebia / Zadaru (Selište Drežničko – Prijeboj)

DC 42 od strony Ogulina (A1) (Vrbovsko – Grabovac)

– DC 52  od strony Otočaca (A1) (Vrhovine – Korenica)

Droga krajowa DC429 przebiega przez wschodnią część parku. Przechodzi przez dwa główne wejścia i strefy recepcyjne w strefie dla odwiedzających: Park Narodowy, wejście 1 i wejście 2.

Parking dla odwiedzających Park  jest dostępny przy obu wejściach (koszt w sezonie 10 kn/h, poza sezonem 8 kn/h). Przystanek autobusowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do Parku.

Jezioro Kozjak Park Narodowy Jezior Plitwickich
fot. https://sites.google.com/site/plitvickajezera007/

Trasy i czas zwiedzania Parku

W związku ze zmianami od 26.02.2019 w trasach zwiedzania Parku Jezior Plitwickich zapraszamy do interaktywnej mapki prezentującej zmiany: mapa tras

Jak się przygotować do zwiedzania? Co zabrać?

Zachęcamy do zwiedzania we wczesnych godzinach. Wejścia do Parku otwarte są od 7 i polecamy wyruszenie o tej godzinie. Chodzi głównie o tłok (szczególnie w sezonie) na szlaku, ale i o wysokie temperatury.

Na szlak koniecznie! zabierzcie:

• wodę – szczególnie w upalne dni, warto zabrać jej sporą ilość. Trasy są długie dlatego woda jest konieczna.
  • jedzenie – po kilkugodzinnym spacerze prowinat zdecydowanie się przyda.
  • wygodna odzież i obuwie – nie zalecamy ubierania japonek. Trasy nie są wymagające ale spacer po drewnianych kładkach w japonkach czy butach na obcasach może nie być komfortowa i bezpieczna.
Czy warto wybrać się do Jezior Plitwickich?

Zdecydowanie tak!. Jeziora Plitwickie zachwycają o każdej porze roku. Szczególnie poza sezonem jest tam przepięknie i zdecydowanie mniej ludzi!

2 myśli na temat “Jeziora Plitwickie. Cennik 2019, atrakcje i dojazd

• 27/03/19 o 08:27
    Permalink

Byliśmy nad jeziorami Plitwickimi i jeszcze z chęcią tam wrócimy. Magiczne miejsce, polecamy każdemu 🙂 Na pewno się spodobają!

• 27/03/19 o 10:15
      Permalink

🙂 Polecacie wizytę w sezonie? Czy zdecydowanie tak jak my poza sezonem?