Jak zarezerwować nocleg w Chorwacji?

Wielu z nas ma już od dawna zarezerwowane noclegi w Chorwacji. Koneserzy podróży do Chorwacji wiedzą, że im wcześniejsza rezerwacja tym większy wybór i niższe ceny. Dla tych, którzy po raz pierwszy planują wakacje i wyjazd na własną rękę do Chorwacji proponuję zapoznać się ze wskazówkami.

Z własnego doświadczenia wiem jak może wydawać się skomplikowane, bo bariera językowa, bo zbyt duży wybór, bo problem z wyborem destynacji etc. Dla osób niezdecydowanych będzie to nie lada wyczyn, ale warto spróbować i mieć z tego ogromną satysfakcję.

W pierwszej kolejności proponuję wybrać destynację/rejon, w którym planujecie znaleźć apartament. Zawęzi to zakres poszukiwania noclegów. Jeśli uda się wybrać rejon np. w moim przypadku jest to Dalmacja Południowa z Półwyspem Peljesac, to warto zadać sobie pytania:

  1. Czy chcę odpocząć w miejscu spokojnym, ustronnym bez atrakcji typu dyskoteki itp?
  2. Być może chcecie odpoczywać i się  bawić w większych miejscowościach z niezliczoną ilością atrakcji?

Ja preferuję zdecydowanie spokojniejsze i klimatyczne rejony, więc szukam w internecie, w przewodnikach, na forach informacji o miejscowości i okolicy. Warto też skorzystać z opcji Google Earth i zrobić sobie wirtualną wycieczkę po wybranej okolicy z ludzikiem z Google.

Po wybraniu miejscowości lub okolicy gdzie chcemy spędzić wakacje i określeniu terminu wyjazdu, rozpoczyna się moment, który lubię najbardziej. Mianowicie wysyłanie zapytań do właścicieli apartamentów z zapytaniem o cenę itp. Może to niektórych odstraszać ale po wysłaniu kilkudziesięciu e-maili znajdzie się “perełka” . Polecam poszukiwania apartamentów na takich stronach jak:

  1. http://www.apartmanija.hr/
  2. http://www.uniline.hr
  3. http://www.smjestaj.com.hr/
  4. www.hrvatskaapartmani.hr

Dla osób, które boją się jechać w nowe nieznane miejsca polecam poczytać na forach opinie o danym apartamencie/kwaterze. Polecam sprawdzone noclegi:

http://naszepodroze.edu.pl/noclegi/

Podczas szukania koniecznie zwróćcie uwagę na: odległość od morza, parking ( dla zmotoryzowanych), odległość od przystanków autobusowych ( dla niezmotoryzowanych), klimatyzację, kuchnię i jej wyposażenie ( jeśli lubicie sami przygotowywać posiłki), balkon/taras z widokiem na morze, kontakt z właścicielem, opinie na forach, jeśli zabieracie pupila to czy może on przebywać w apartamencie. Jeśli wszystko jest w porządku to przelewam określoną wartość rezerwacji, zazwyczaj jest to ok 20-30 % wartości rezerwacji. Resztę opłacam po przyjeździe jeśli wszystko będzie w porządku gotówką. Warto jeszcze w Polsce ustalić z Właścicielem obiektu w jakiej walucie będziecie się rozliczać (euro czy kuny).

Jeśli zależy Wam na znalezieniu apartamentu idealnie dopasowanego do Waszych potrzeb to warto zabrać się za poszukiwania z minimum półrocznym wyprzedzeniem. Atrakcyjne lokalizacyjnie oraz cenowo apartamenty i noclegi schodzą w Chorwacji “jak ciepłe bułeczki”.

3 thoughts on “Jak zarezerwować nocleg w Chorwacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *