Wiedeń w 48 godzin

Czas czytania: 4 minut

Wiedeń w 48 godzin – W drodze pomiędzy Cesarskimi pałacami w Wiedniu i muzeami możemy przysiąść i delektować się widokiem na “modry Dunaj”.

Wiedeń to raj dla fanów zabytków, łasuchów i poszukiwaczy markowych rzeczy. Podczas spaceru po Innere Stadt- Starówce Wiednia, możemy wydać majątek na uciech ciała i ducha. Eleganckie zabytkowe kamienice, herbaciarnie i kawiarnie, piękne hotele i ogromna ilość zabytków – to możecie zwiedzić już Wiedeń 48 godzin.

1 dzień

wieden

Obowiązkowo pierwsze godziny zwiedzania warto rozpocząć w rejonie Stephensplatz, najlepiej pod Katedrą św Szczepana.

DSCF0161

DSCF0165_1

 

Katedra to wysoka na 140 m. romańsko-gotycka świątynia. Z najwyższej wieży zwanej Steffl ( 343 stopnie) rozpościera się zachwycająca panorama tej jednej z najpiękniejszych stolic Europy.

Żeby się zregenerować udajemy się na pyszną kawę Juliusa Meinl. Po krótkiej przerwie zmierzamy do kolejnego symbolu Wiednia- pałacu Hofburg. Jest to kompleks pałacowy z różnych epok, składający się z kilkunastu dziedzińców, kilku tysięcy pokoi, muzeum, biblioteki, kaplicy i pięknego ogrodu. Zwiedzając Hofburg obowiązkowo polecamy Muzeum Sisi- apartamenty Cesarzowej Elżbiety.

Po długim zwiedzaniu stolicy Austrii- Wiednia udajemy się na obiad. Mamy do wyboru dwie opcje. Pyszną currywurst ( całkiem sporą porcję za ok. 3 euro) zjedzoną wprost z budki nieopodal Katedry św Szczepana. Jeżeli będziemy mieć sporo szczęścia ( bardzo oblegana restauracja i bez rezerwacji ciężko znaleźć wolny stolik) możemy udać się do Figlmüller Wollzeile Wollzeile 5 na pyszny Wiener schnitzel i kartofeln salat. ( koszt ok 15 euro – za osobę). Nam się poszczęściło i na pewno tam wrócimy.

Po obiedzie warto spalić kalorie i ruszamy dalej na podbój Wiednia, kierujemy się do Albertiny. Słynie ona z kolekcji grafik i szkiców takich malarzy jak: Rembrandt, Rubens, da Vinci, Degas, Klimt, Munch, Picasso, Buonarrotti, Albrecht Dürer i wielu innych.

2 dzień

Drugi dzień zwiedzania Wiednia rozpoczynamy na Naschmarkt – jest to targ ciągnący się od Linke Wienzeile do Rechte Wienzeile. Robiąc zakupy warto zaopatrzyć się w kawę oraz octy.

Będąc nieopodal Hotelu Sacher koniecznie warto udać się na tort Sachera (przepyszny tort czekoladowy przekładany masą morelową). Stworzył go Franz Sacher na zamówienie księcia Metternicha.

Dla fanów “ostrej jazdy” polecamy Prater – największy park miejski z ogromnym diabelskim młynem. Po aktywnym popołudniu i zabawach na Praterze możemy posilić się w restauracji Schweizerhaus. Warto spróbować najlepszej golonki w Wiedniu i okolicy.

Wieczór obowiązkowo należy spędzić na Innere Stadt.