fbpx

Chorwacja – informator dla turysty

Chorwacja…

… jest pięknym, niewielkim państwem, które pomimo smutnej wojennej przeszłości może być dumne ze swoich serdecznych, gościnnych mieszkańców. Nic zatem dziwnego, że jest bardzo popularna także wśród Polaków.

Chorwacja (Hrvatska) jest położona na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Może pochwalić się tym, że ma ponad 31 metrów kwadratowych wód terytorialnych, idealnych do pływania, nurkowania oraz żeglugi. To także aż dwie strefy klimatyczne, jeśli więc przekroczymy pasmo górskie Dinara, z pewnością na własnej skórze odczujemy, że klimat środkowoeuropejski ustępuje miejsca śródziemnomorskiemu.

Walutą obowiązującą w Chorwacji jest kuna dzieląca się na 100 lip. Wartość jednej kuny w przybliżeniu odpowiada tej, jaką posiada 56 groszy. Zdecydowana większość chorwackich sklepów akceptuje nie tylko karty Visa, ale również Master Cards oraz American Express. Obecnie trwają dyskusje na temat przystąpienia państwa do strefy euro, co mogłoby nastąpić już w roku 2019.

Turystów z pewnością ucieszy to, że w Chorwacji znajduje się blisko 300 darmowych punktów dostępowych WIFI, co sprawia, że w kraju tym problemem nie jest korzystanie z Internetu za darmo. Problemem nie powinno być też obowiązujące tu prawo, w pełni zsynchronizowane z tym, jakie obejmuje w innych częściach UE. Obywatele UE mogą też dostać się na teren Chorwacji wyposażeni jedynie w dowód osobisty.

Osoby, które planują wypad do Chorwacji z psem, powinny zaopatrzyć się w poświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Oczywiście, względy praktyczne przemawiają za tym, aby zabrać ze sobą także psi paszport i zaświadczenie o wszystkich szczepieniach, jakimi objęte zostało zwierzę.

.

Miejsca dostępowe WiFi W Chorwacji

 

Summary
Chorwacja - informator dla turysty
Article Name
Chorwacja - informator dla turysty
Description
Chorwacja- wśród Polaków bardzo popularna destynacja wakacyjna.
Author
Publisher Name
naszepodroze.edu.pl
Publisher Logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *