Gra o Tron w Chorwacji

Gra o Tron to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych tej dekady, realizowany  w Chorwacji

Gra o Tron (HBO Game of Thrones), oparty na serii powieści George’a RR Martina, stał się ważnym czynnikiem rozwoju chorwackiej turystyki. Można powiedzieć, że stało się to dzięki przypadkowi. Ze względu na nieporozumienia dotyczące produkcji z Maltańczykami, filmowanie drugiego sezonu przeniosło się do Chorwacji.

W sezonie 3 Gry o Tron akcja przeniosła się do Dubrownika, a Arboretum Trsteno stało się ogrodem rodziny Tyrellów. 

Gra o Tron HBO
Gra o Tron, Źródło:  fot. www.total-croatia.com

Sezon 4 Gry o Tron to ogromny wzrost popularności tego serialu. Po raz pierwszy Gra o Tron została sfilmowana w Splicie i twierdzy Klis. Ponadto prawie wszystkie sceny rozgrywające się w Meereen zostały sfilmowane w kultowej dalmatyńskiej fortecy. Co ciekawe zdjęcia do czwartego sezonu odbyły się także w Baska Voda, Krka i Kastela.

W 5 sezonie Gry o Tron  oprócz Dubrownika i Splitu, miejscem filmowania dodatkowo był Sibenik. Filmowcy w  6 sezonie na  krótko opuścili Chorwację, ponieważ większość zdjęć miała miejsce w Hiszpanii.

W 7 sezonie  filmowcy Gry o Tron również powrócili do Dubrownika. Gra o tron sezon 8, również długo oczekiwane końcowe rozdziały sagi zostały sfilmowane w 2018 roku także  w Dubrowniku.

Już z utęsknieniem wyczekujemy premiery pierwszego odcinka 8 serii Gry o Tron, Sagi Pieśni Lodu i Ognia w dniu 15. 04. 2019 w HBO w Polsce, w USA dzień wcześniej.

Miejsca kręcenia Gra o Tron sezon 8 w Dubrowniku:

 

Na zakończenie zapraszamy również: 

http://naszepodroze.edu.pl/10-najlepszych-miejsc-krecenia-gry-o-tron-chorwacji/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *