Wiedeń w 48 godzin

W drodze pomiędzy Cesarskimi pałacami i muzeami możemy przysiąść i delektować się widokiem na “modry Dunaj”

[google_maps id=”408″]

Wiedeń to raj dla fanów zabytków, łasuchów i poszukiwaczy markowych rzeczy. Podczas spaceru po Innere Stadt- Starówce Wiednia, możemy wydać majątek na uciech ciała i ducha. Eleganckie zabytkowe kamienice, herbaciarnie i kawiarnie, piękne hotele i ogromna ilość zabytków – to możecie zwiedzić już w 48 godzin.

1 dzień

DSCF0182

Obowiązkowo pierwsze godziny zwiedzania warto rozpocząć w rejonie Stephensplatz, najlepiej pod Katedrą św Szczepana.

DSCF0161

DSCF0165_1

 

To wysoka na 140 m. romańsko-gotycka świątynia. Z najwyższej wieży zwanej Steffl ( 343 stopnie) rozpościera się zachwycająca panorama tej jednej z najpiękniejszych stolic Europy.

Gdy już się zmęczymy udajemy się na pyszną kawę Juliusa Meinl. Po krótkiej przerwie zmierzamy do kolejnego symbolu Wiednia- pałacu Hofburg. Jest to kompleks pałacowy z różnych epok, składający się z kilkunastu dziedzińców, kilku tysięcy pokoi, muzeum, biblioteki, kaplicy i pięknego ogrodu. Zwiedzając Hofburg obowiązkowo polecamy Muzeum Sisi- apartamenty Cesarzowej Elżbiety.

DSCF0179

Po długim zwiedzaniu udajemy się na obiad. Mamy do wyboru dwie opcje. Pyszną currywurst ( całkiem sporą porcję za ok. 3 euro) zjedzoną wprost z budki nieopodal Katedry św Szczepana. Jeżeli będziemy mieć sporo szczęścia ( bardzo oblegana restauracja i bez rezerwacji ciężko znaleźć wolny stolik) możemy udać się do Figlmüller Wollzeile Wollzeile 5 na pyszny Wiener schnitzel i kartofeln salat. ( koszt ok 15 euro – za osobę). Nam się poszczęściło i na pewno tam wrócimy.

Po obiedzie warto spalić kalorie i ruszamy dalej na podbój Wiednia, kierujemy się do Albertiny. Słynie ona z kolekcji grafik i szkiców takich malarzy jak: Rembrandt, Rubens, da Vinci, Degas, Klimt, Munch, Picasso, Buonarrotti, Albrecht Dürer i wielu innych.

2 dzień

Drugi dzień rozpoczynamy na Naschmarkt – jest to targ ciągnący się od Linke Wienzeile do Rechte Wienzeile. Robiąc zakupy warto zaopatrzyć się w kawę oraz octy.

IMAG1061

IMAG1074

Będąc nieopodal Hotelu Sacher koniecznie warto udać się na tort Sachera ( przepyszny tort czekoladowy przekładany masą morelową), który stworzył Franz Sacher na zamówienie księcia Metternicha.

Dla fanów “ostrej jazdy” polecamy Prater – największy park miejski z ogromnym diabelskim młynem. Po aktywnym popołudniu i zabawach na Praterze możemy posilić się w restauracji Schweizerhaus i spróbować najlepszej golonki w Wiedniu i okolicy.

Wieczór obowiązkowo należy spędzić na Innere Stadt.

DSCF0185_1