Igrane

Ten region zdobył sławę jako idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem, a jednocześnie odkryć piękno najwspanialszych miast Chorwacji. Dalmacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wypraw, a lista miejscowości godnych odwiedzenia może zaskoczyć swą długością. W gronie miejscowości, którym z pewnością warto tu poświęcić nieco więcej uwagi, znajduje się Igrane – letnisko, które dzięki plaży oraz położeniu na terenie malowniczego półwyspu zyskuje coraz większe uznanie w oczach turystów. Wczasy można tu spędzić przede wszystkim na plaży, można też urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. I w tym rejonie Dalmacja może oczarować swym pięknem. W samej miejscowości warto zobaczyć barokowy kościół z XVIII wieku oraz basztę, wzniesioną w XVII stuleciu. Miała ona zapewnić mieszkańcom półwyspu ochronę przez Turkami. Perełką na terenie Igrane i najcenniejszym zabytkiem w jego centrum jest kościół św. Michała – ciekawa budowla pochodząca z czasów średniowiecza. W pobliżu miejscowości znajduje się także klasztor franciszkański, który w otoczeniu cyprysów prezentuje się wspaniale.
Igrane może się pochwalić coraz lepszym zagospodarowaniem turystycznym, zatem osoby pragnące spędzić wczasy na jego terenie, bez większych przeszkód znajdą tu dla siebie noclegi. Czekają to liczne kwatery prywatne, a w niewielkiej odległości od centrum można skorzystać z taniego kempingu.

[google_maps id=”342″]

Urzekła nas ta miejscowość 3 pięknymi plażami i swoim położeniem na półwyspie. Gdy na jednej z plaż słońce ma się ku zachodowi, można przejść 1 kilometr i odpoczywać dalej. W Igrane znajdziecie ciszę, spokój oraz gościnność mieszkańców. Każdy smakosz znajdzie dla siebie coś dobrego: przepyszna oliwa z tutejszych gajów oliwnych, pyszne wina Prosek i Rakija.

Barokowa dzwonnica kościoła Maryi Dziewicy z Rosary

Piękny zachód słońca w wyspą Brać w tle

Centrum Igrane z hotelem Punta i widokiem na Hvar

Plaża w kierunku Zivogosce ( nasza ulubiona)

Dzika plaża w kierunku Podgory

                                                                                                      Miejska plaża

                                                                        Widok na Igrane z promu płynącego na Hvar