Slatine

Slatine to bardzo spokojna, rybacka, zielona i turystyczna miejscowość w północno – wschodniej części wyspy Ciovo.

Miejscowość Slatine znajduje się zaledwie kilka kilometrów od zabytkowego i klimatycznego Trogiru, do którego można dojechać busem lub taksówką wodną. Położona jest na wybrzeżach Zatoki Kasztelańskiej naprzeciwko Splitu i Półwyspu Marjańskiego, które znajdują się na wschód od niej. Na północny zachód od Slatine leży Arbanija.

Kameralne i malownicze zatoczki Ciovo zachęcają do spokojnego wypoczynku. Wzdłuż plaż na Ciovo znajdują się restauracje, przytulne kawiarenki oraz konoby z lokalnym dalmatyńskim jedzeniem.

Slatine fot. marinas.com

Polecamy  jednodniowe wycieczki, organizowane  na okoliczne wyspy: SoltaBrac Hvar.

Slatine ma łagodny klimat śródziemnomorski. Ma ponad 2500 h słonecznych w ciągu roku. Jest bogata w subtropikalną i śródziemnomorska roślinność składającą się z sosnowych lasów, które tworzą przyjemny cień podczas letnich upałów i idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi.

Plaża Slatine Kava

W pobliżu  Slatine, na wschodnim krańcu wyspy Ciovo znajduje się plaża o nazwie Kava. Jest to największa plaża wśród wielu małych plaż nieopodal SlatinePiaszczystą plażę w Slatine polecamy wszystkim. Szczególnie tym, którzy chcą odpocząć w cieniu sosen, cieszyć się ciszą i krystalicznie czystym morzem.

Slatine fot. http://www.portal-trogir.com