Slatine

To bardzo spokojna, rybacka, zielona i turystyczna miejscowość w północno – wschodniej części wyspy Ciovo.

Miejscowość Slatine znajduje się zaledwie kilka kilometrów od zabytkowego i klimatycznego Trogiru, do którego można dojechać busem lub taksówką wodną. Położona jest na wybrzeżach Zatoki Kasztelańskiej naprzeciwko Splitu i Półwyspu Marjańskiego, które znajdują się na wschód od niej. Na północny zachód od Slatine leży Arbanija.

Kameralne i malownicze zatoczki zachęcają do spokojnego wypoczynku. Wzdłuż plaż znajdują się restauracje, przytulne kawiarenki oraz konoby z lokalnym dalmatyńskim jedzeniem.

fot. marinas.com

Dla tych, którzy lubią jednodniowe wycieczki organizowane są wypady na okoliczne wyspy: SoltęBrać Hvar.

Slatine ma łagodny klimat śródziemnomorski z ponad 2500h słonecznych w ciągu roku. Jest bogata w subtropikalną i śródziemnomorska roślinność składającą się z sosnowych lasów, które tworzą przyjemny cień podczas letnich upałów i idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi.

Plaża Slatine Kava

W pobliżu  Slatine, na wschodnim krańcu wyspy Ciovo znajduje się plaża o nazwie Kava. Jest to największa plaża wśród wielu małych plaż nieopodal Slatine.  Przepiękna piaszczysta plaża polecana jest wszystkim, którzy chcą odpocząć w cieniu sosen i cieszyć się ciszą i krystalicznie czystym morzem.

fot. http://www.portal-trogir.com