Plaża Podvrske – Murter

Czas czytania: 3 minut

Plaża Podvrske Murter jest usytuowana nieopodal miejscowości Murter na wyspie Murter

Pomimo że, wyspa Murter jest stosunkowo mała, to znajduje się na niej dosyć spora ilość przepięknych plaż, które rozciągają się wzdłuż całej linii brzegowej. Do wyboru mamy plaże miejskie, plaże dla nudystów,plaże małe w zatoczkach oraz plaże najbardziej popularne i najliczniej odwiedzane przez mieszkańców i turystów czyli między innymi: Slanica, Podvrske, Cigrade czy Kosirina.
Dodatkowo warto wiedzieć, że najbardziej popularne plaże położone są na południowej stronie wyspy Murter, praktycznie naprzeciwko Archipelagu wysp Kornati. Poza tym są to plaże chronione przed mocnymi wiatrami oraz wysokimi falami.

Plaża Podvrske Murter jest rewelacyjna pod względem położenia oraz piasku. Jest zdecydowanie idealna dla małych dzieci oraz osób starszych. Ponadto piękne widoki oraz lazurowa woda morza dodają plaży Podvrske Murter zdecydowanego uroku. Ponadto trudno do niej trafić. Natomiast dla nielubiących się prażyć na plaży, przy Podvrska jest sporo miejsc do spacerów.

Dodatkowo plaża Podvrske to plaża z białym piaskiem, która nadaje wodzie piękny jasnoniebieski kolor . Z plaży w oddali możemy dostrzec wyspy Kornati.

Plaża Podvrške szczegóły dotyczące plaży:

  • usytuowana w miejscowości Murter
  • żwirowa oraz piaszczysta
  • prysznice
  • w pobliżu znajduje się supermarket, restauracja, cafe bar
  • odpowiednia dla dzieci i ludzi starszych

Na zakończenie dodamy, iż zdecydowanie warto znaleźć tę plażę.

Zapraszamy również na plażę Slanica na wyspie Murter. Więcej informacji -> tutaj