Slatine

To bardzo spokojna, rybacka, zielona i turystyczna miejscowość w północno – wschodniej części wyspy Ciovo.

Miejscowość Slatine  znajduje się zaledwie kilka kilometrów od zabytkowego i klimatycznego Trogiru, do którego można dojechać busem lub również taksówką wodną. Położona jest na wybrzeżach Zatoki Kasztelańskiej naprzeciwko Splitu i Półwyspu Marjańskiego, które znajdują się na wschód od niej. Ponadto na północny zachód od miejscowości leży Arbanija.

Kameralne i malownicze zatoczki wyspy Ciovo zachęcają do spokojnego wypoczynku. Wzdłuż plaż na Ciovo znajdują się restauracje, przytulne kawiarenki oraz konoby z lokalnym dalmatyńskim jedzeniem.

Slatine fot. marinas.com

Polecamy  jednodniowe wycieczki, organizowane  na okoliczne wyspy: SoltaBrac Hvar.

Slatine ma również łagodny klimat śródziemnomorski. Ma ponad 2500 h słonecznych w ciągu roku. Jest bogata w subtropikalną i śródziemnomorska roślinność składającą się z sosnowych lasów, które tworzą przyjemny cień podczas letnich upałów i idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi.

Plaża Slatine Kava

W pobliżu miejscowości, na wschodnim krańcu wyspy Ciovo znajduje się plaża o nazwie Kava. Co ciekawe jest to największa plaża wśród wielu małych plaż nieopodal Slatine.  Plażę tę polecamy wszystkim. Szczególnie tym, którzy chcą odpocząć w cieniu sosen, cieszyć się ciszą i krystalicznie czystym morzem.

Plaże na wyspie Ciovo  fot. http://www.portal-trogir.com