Igrane

Igrane w Makarskiej Riwierze, zdobyło sławę jako idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem i jednocześnie odkryć piękno najwspanialszych miast Chorwacji

Dalmacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wypraw, a lista miejscowości godnych odwiedzenia może zaskoczyć swą długością. W gronie miejscowości, którym z pewnością warto tu poświęcić nieco więcej uwagi, znajduje się Igrane – letnisko, które dzięki plaży oraz położeniu na terenie malowniczego półwyspu zyskuje coraz większe uznanie w oczach turystów. Wczasy można tu spędzić przede wszystkim na plaży, można też urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. I w tym rejonie Dalmacja może oczarować swym pięknem.

W samej miejscowości Igrane warto zobaczyć barokowy kościół z XVIII wieku oraz basztę, wzniesioną w XVII stuleciu.

Baszta miała zapewnić mieszkańcom półwyspu i miejscowości Igrane ochronę przez Turkami. Perełką na terenie Igrane i najcenniejszym zabytkiem w jego centrum jest kościół św. Michała – ciekawa budowla pochodząca z czasów średniowiecza. W pobliżu miejscowości znajduje się także klasztor franciszkański, który w otoczeniu cyprysów prezentuje się wspaniale. Igrane może się pochwalić coraz lepszym zagospodarowaniem turystycznym. Osoby pragnące spędzić wczasy w Igrane bez większych przeszkód znajdą tu dla siebie noclegi. Czekają tu liczne kwatery prywatne, a w niewielkiej odległości od centrum można skorzystać z taniego kempingu.

Igrane urzekło nas 3 pięknymi plażami i swoim położeniem na półwyspie.

Gdy na jednej z plaż słońce ma się ku zachodowi, można przejść 1 kilometr i odpoczywać dalej. W Igrane znajdziecie ciszę, spokój oraz gościnność mieszkańców. Każdy smakosz znajdzie dla siebie coś dobrego: przepyszna oliwa z tutejszych gajów oliwnych, pyszne wina Prosek i Rakija.