Igrane

Położone na Makarskiej Riwierze, zdobyło sławę jako idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem oraz odkryć piękno najwspanialszych miast Chorwacji

Dalmacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wypraw, a lista miejscowości godnych odwiedzenia może zaskoczyć swą długością. W gronie miejscowości, którym z pewnością warto tu poświęcić nieco więcej uwagi, znajduje się Igrane – letnisko, które dzięki plaży oraz położeniu na terenie malowniczego półwyspu zyskuje coraz większe uznanie w oczach turystów. Wczasy można tu spędzić przede wszystkim na plaży, można też urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. I w tym rejonie Dalmacja może oczarować swym pięknem.

W samej miejscowości Igrane warto również zobaczyć barokowy kościół z XVIII wieku oraz basztę, wzniesioną w XVII stuleciu.

Dodatkowo baszta miała zapewnić mieszkańcom półwyspu i miejscowości ochronę przez Turkami. Perełką na terenie letniska i najcenniejszym zabytkiem w jego centrum jest również kościół św. Michała – ciekawa budowla pochodząca z czasów średniowiecza. W pobliżu miejscowości znajduje się także klasztor franciszkański, który w otoczeniu cyprysów prezentuje się wspaniale. Ponadto Igrane może się pochwalić coraz lepszym zagospodarowaniem turystycznym. Co ważne, osoby pragnące spędzić wczasy na Makarskiej Riwierze bez większych przeszkód znajdą tu również dla siebie noclegi. Czekają tu liczne kwatery prywatne, a w niewielkiej odległości od centrum można również skorzystać z taniego kempingu.

Zdecydowanie miejscowość urzekła nas 3 pięknymi plażami i swoim położeniem na półwyspie.

Jednocześnie gdy na jednej z plaż słońce ma się ku zachodowi, można przejść 1 kilometr i odpoczywać dalej. Ponadto w miejscowości znajdziecie również ciszę, spokój oraz gościnność mieszkańców. Każdy smakosz znajdzie dla siebie również coś dobrego: przepyszna oliwa z tutejszych gajów oliwnych, pyszne wina Prosek oraz Rakija.