Bacinskie Jeziora

Bacinskie Jeziora –  to zespół 7 jezior krasowych położonych na północny- zachód od Neretwy.

Bacinskie Jeziora leżą pomiędzy wzgórzami. Za Makarską Riwierą Jadranska Magistrala prowadząca do Dubrownika oddala się od wybrzeża i zagłębia się w łagodne wzgórza.  Poszczególne jeziora połączone są ze sobą wąskimi przesmykami. Nazwy jezior to: Ocusa, Crnisevo, Podgora, Sladinac, Vrvnik i Plitko. Obszar ten jest prawdziwą ziemią obiecaną dla miłośników przyrody i wędkarzy.  Głębokości jezior wahają się od 5m do 35 m. Najgłębsze jest jezioro Crnisevo. Woda w jeziorach ma słonawy smak.

Ciekawostką jest fakt, że podobnie jak Crveno Jezero w Imotski tak i tu występuje kryptodepresja. Lutro wody położone jest powyżej poziomu morza a dno poniżej. Odpływ wody zapewnia kanał przekopany w latach 1911-1912 do zatoki w Ploce.

Jeziora Bacińskie to perła nieskażonej przyrody, otoczone są łąkami i lasami.

W miejscowości Sladinac znajdują się ruiny antycznych murów. Nieopodal Jadranskiej Magistrali znajduje się parking z którego roztacza się panorama na jeziora. Przy parkingu można napić się kawy i kupić drobne pamiątki. Innym nieco gorszym punktem widokowym jest parking przy restauracji Bacińska Jezera – ulubiony punkt odpoczynku kierowców autokarów i ciężarówek.