Chorwacja zmienia walutę

Chorwacja robi pierwsze kroki w kierunku zmiany kuny na walutę euro

unia europejska, kuna na euro, kurs euro, chorwacja
Fot. pixabay.com

Chorwacja przygotowuje się do kolejnego etapu członkostwa w Unii Europejskiej. Kolejnym krokiem będzie zmiana waluty.  Kuny zastąpi waluta euro.

Chorwacja, jako członek Wspólnoty Europejskiej UE, jest zobowiązana przyjąć walutę euro  jako oficjalną walutę.

Chorwaci nie będą mieć możliwości wypowiedzenia się w kwestii zmiany waluty, ponieważ zagłosowali oni już w referendum dotyczącym wejścia do Unii Europejskiej.

Narodowy Bank Chorwacji (HNB) chce wprowadzić narodową walutę euro. Jednak ekonomiści ostrzegają, że dług publiczny oraz obecny budżet państwa nie sprzyjają takiemu posunięciu.

Szef Komisji Europejskiej Juncker,  zwrócił uwagę, że Chorwacja jest przykładem skutecznej integracji europejskiej. Powinna być zatem wzorem dla krajów starających się członkostwo. Wskazał przy tym na osiągnięcia Chorwacji, w tym na wysoki wzrost gospodarczy i dynamiczny rozwój technologiczny oraz spadek bezrobocia.

Jedna myśl na temat “Chorwacja zmienia walutę

  • 06/08/19 o 10:58
    Permalink

    To jasne, że obecny budżet nie sprzyja takim zmianom. Jednak zawsze ktoś na tym zarobi. Weźmy pod uwagę, chociażby osoby, które bacznie obserwują i analizują kursy walut w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy innych wielkomiejskich korporacjach. Wystarczy dobra analiza i wybranie momentu wymiany waluty.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *