Chorwacja – wydarzenia i imprezy lato

Podczas pobytu w Chorwacji warto tak sobie zaplanować czas,  żeby chociaż raz uczestniczyć w jednym z chorwackich wydarzeń zaplanowanych na lato.

pula
Źródło fot. http://croatia.hr/

Spędzając wakacje na Półwyspie Istria polecamy udział w Antycznym spektaklu (Spectacvla antiqva) w Puli odbywający się w dniach 15.06.2017-15.09.2017. Wydarzenie to odbywa się w Amfiteatrze w Puli, raz w tygodniu za wyjątkiem Festiwalu Filmowego w tym roku zaplanowanego w terminie 15.07-22.07.2017. W godzinach wieczornych arena Amfiteatru w Puli staje się miejscem walk gladiatorów a goście mogą zobaczyć starożytne stroje i mogą poczuć prawdziwą rzymską tradycję i historię. Zainteresowani mogą spróbować swych sił w walce z gladiatorem.

rabac
Źródło fot. http://croatia.hr/

Podążając dalej na Istrii w kierunku wschodnim kierujemy uwagę na Festiwal Istryjskiego życia w Rabac.

Festiwal ten rozpoczął się 16.06.2017 i potrwa do 08.09.2017. W każdy piątek na nadbrzeżu Rabaca lokalni mieszkańcy prezentują swoje wyroby. Podczas święta można skosztować autentyczne wyroby kuchni Istrii: wspaniałej oliwy z oliwek z regionu Negri, Istryjskiego Prosciutto, domowego sera koziego Blagevica oraz win z rodzinnych winarnii Romeo Licul, Baćac i Juričić.

dubrownik
Źródło fot. http://croatia.hr/

Śpieszymy się teraz na południe Chorwacji do Dubrovnika ponieważ wczoraj, tj. 21.06.2017 rozpoczęła się Letnia scena Dubrovnika.

Festiwal potrwa do 07.07.2017. Letnia scena to słynny festiwal teatralny odbywający się w Twierdzy św. Wawrzyńca w Dubrovniku. Spektakle odbywają się w języku angielskim przy kooperacji brytyjskich i chorwackich artystów teatralnych.

porec
Źródło fot. http://croatia.hr/

Wracamy na Istrię na Poreč Open Air – Festival of Life. Festiwal rozpocznie się 23.06.2017 i potrwa do 16.09.2017 w miejscowości Poreč na Półwyspie Istria. Program festiwalowy podzielony jest na 4 kategorie: wydarzenia uliczne, muzyczne noce, kino i teatr i wydarzenia specjalne. Nawet najbardziej wybredny uczestnik festiwalu znajdzie coś dla siebie. Na ulicach pojawią się artysci cyrkowi a w każdy czwartek podczas trwania festiwalu można przenieść się w bajkowy świat. Miasto zatętni muzyką. Program Poreč Open Air – Cinema zaoferuje filmy w różnych gatunkach. Warto to wydarzenie dodać do kalendarza i odwiedzić Poreč.

pag
Źródło fot. http://croatia.hr/

Z Istrii udajemy się na wyspę Pag na Hideout Festival organizowanym na plaży Zrce w Novalja w dniach 26.06.2017-30.06.2017.

Festiwal Hideout to 7 edycja europejskiego festiwalu muzyki elektronicznej odbywającej się na wyspie Pag. W tym roku zagrają Marco Carola, Jamies, Jones, Stormzy oraz przeszło 100 innych wykonawców.

Lipiec zapowiada się równie gorąco….

2 myśli na temat “Chorwacja – wydarzenia i imprezy lato

 • 27/03/18 o 17:58
  Permalink

  Ja w tym roku jadę na Ultra Europe Music Festival do Splitu 🙂 Nie mogę się doczekać, bo uwielbiam takie festiwalowe klimaty. Dużo muzyki, pozytywni ludzi i piękne okolice. Tym bardziej się cieszę bo cały wyjazd – Ultra Party Camp 2018 jest zorganizowany i wszystko jest zapewnione 🙂 To będą szalone wakacje!

  Odpowiedz
  • 29/03/18 o 12:33
   Permalink

   Split polecam o każdej porze roku, a tym bardziej imprezy muzyczne w takiej scenerii będą niezapomniane! 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *