fbpx

Budapeszt – pociągiem z Polski

W jeden dzień przejeżdżamy przez 4 kraje po to aby dotrzeć do Budapesztu.

Budapesztu przez nas jeszcze nie odkrytego. Pełni obaw porozumiewanie się w tym nie da się ukryć, że trudnym języku, już po dotarciu do tramwaju przekonujemy się, że to stolica pełna różnych kultur i język angielski jest im dobrze znany.

W podróż wybieramy się z Warszawy.

Udało nam się skorzystać z promocji PKP “Budapest Specjal” i w cenie 38 euro w obydwie strony mamy dojazd do samego centrum Bupadesztu – na Dworzec Nyugati. Podróż przebiegła bardzo szybko pomimo niecałych! 10h (9:30 odjazd z Warszawy Zachodniej – 19:14 przyjazd na Budpest Nyugati) spędzonych w pociągu. Po dotarciu na Dworzec zaopatrzyliśmy się w bilety zakupione w automatach BKK. Warto przy pobycie dłuższym niż 3 dni zaopatrzyć się w bilet 7 dniowy w cenie 4 950 ft ( 70 zł) za osobę. W cenie biletu możemy się poruszać się komunikacją BKK – nielimitowane przejazdy ( tramwaje, metro,  autobusy oraz tramwaje wodne ( linie D11 oraz D12  w dni robocze).

Zmęczeni i podekscytowani usypiamy po kilku minutach po to. Przed nami tyle do zwiedzania.

Warszawa Zachodnia -w oczekiwaniu na pociąg
Podróż przez Polskę przebiegła bardzo szybko. Trasa podobna do tej, którą Cromaniacy znają(przez Chałupki, Ostravę i Brzecław)
Dworzec w Ostravie
Widok znany wszystkim Cromaniakom
Dojeżdżamy do stolicy Słowacji -Bratysławy
Nad Bratysławą zbiera się coraz więcej chmur…
Deszcz nas dopada w Štúrovo – przy granicy z Węgrami
Do centrum Budapesztu docieramy po 20 i kierujemy się prosto do naszego noclegu usytuowanego po stronie Budy

Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów. Już niebawem Parlament, Wzgórze Gellerta, Wyspa Małgorzaty wieczorny rejs po Dunaju i wiele innych. Wciąż delektujemy się tą piękną stolicą Węgier!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *