Adwent w Zagrzebiu – bezpłatny transport publiczny w weekendy

Adwent w Zagrzebiu jak co roku wprowadza mieszkańców i gości w radosną oraz świąteczną atmosferę.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich transport publiczny w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu w weekendy jest za darmo. Podczas Adwentu oraz do 6 stycznia 2019 możemy podróżować po Zagrzebiu w strefie 1 bezpłatnie.

transport publiczny w Chorwacji, Zagrzeb
fot. studentski.hr

Burmistrz Zagrzebia Milan Bandić potwierdził informację, że tramwaje i autobusy Zagrzebia poruszające się  w strefie 1 będą bezpłatne w weekendy podczas uroczystości adwentowych. Jest to już kolejny rok z takim “prezentem”.

Niewielka zmiana polega na tym, że jedna z najbardziej popularnych atrakcji Zagrzebia, kolejka linowa (Uspinjača) jest płatna 5 kn w jedną stronę pomimo okresu Adwentu.

Mówiąc dokładniej, komunikacja miejska w Zagrzebiu będzie bezpłatna w okresie od piątku od 12:00 (południe) do niedzieli do północy. Warto wiedzieć, że w tym okresie ruch drogowy będzie zabroniony w niektórych obszarach o dużym natężeniu ruchu. Obszary te to Nikola Šubić Zrinski  (Zrinjevac), Strossmayer  i King Tomislav, gdzie mogą być używane tylko środki transportu publicznego w wyżej wymienionych okresach .

 

Summary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *