6 praktycznych porad dotyczących podróży z dziećmi - czyli jak nie dać się zwariować? Podróże z dziećmi
Porady,  wskazówki

6 praktycznych porad podróż z dzieckiem – czyli jak nie dać się zwariować?

Każdy z nas marzy aby podróż z dzieckiem była spokojna i przebiegła bez przykrych niespodzianek

Niestety taka podróż z dzieckiem może przemienić się w prawdziwy koszmar. Zmęczone podróżą dzieci i do tego głodne, dodatkowe walizki, długa kolejka przy odprawie itp. to może być wstęp to najgorszych wakacji w życiu. Aby tego uniknąć warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi wg. nas wskazówkami dotyczącymi podróży samolotem z dziećmi.

6 praktycznych porad dotyczących podróż z dzieckiem - czyli jak nie dać się zwariować?
6 praktycznych porad dotyczących podróży z dziećmi – czyli jak nie dać się zwariować? fot. www.fearofflyinghelp.com

1.Bądź przygotowany na wszystko!

Podróż z dziećmi może być nieprzewidywalna, dlatego przed podróżą warto sprawdzić czy wszystko mamy. Trzeba być przygotowanym z odzieżą  na każdą pogodę, wtedy unikniemy niespodziewanych przeziębień i chorób. Koniecznie trzeba zabrać dodatkowe ubrania w przypadku poplamień, pobrudzeń itp. Warto zabezpieczyć się w chusteczki dezynfekcyjne oraz torebki foliowe typu zip-lock na śmieci oraz zanieczyszczoną odzież.

2. Zaplanuj wyjazd z domu dużo wcześniej!

W przypadku podróży z dziećmi warto mieć rezerwę czasową i przyjechać na lotnisko nieco wcześniej. Nigdy nie wiadomo co się może po drodze przytrafić: mamo siusiu… czy długie kolejki do odprawy itp. Warto mieć pewność, że mamy czas, unikniemy wtedy nerwówki. Nie ma nic gorszego niż nerwy i kłótnie podczas pierwszego dnia wakacji.

3. Poznaj lotnisko!

Przed lotem warto zapoznać się z planem lotniska. Warto spożytkować energię dzieci przed lotem np. na placu zabaw lub kąciku przeznaczonym dla dzieci. Można również zabrać dzieci na jakieś interaktywne miejsce rozrywki dla dzieci itp.

4. Zabierz pakiet ulubionych przekąsek!

Unikniesz nieplanowanych zakupów przed wylotem oraz karmienia dzieci kaloriami i węglowodanami. Staraj się unikać cukru. Jeśli musisz go jeść ty lub dzieci to kosztuj ich w postaci owoców i warzyw: winogron, rodzynek czy pomidorków koktajlowych. Unikaj rzeczy łatwo kruszących się oraz lepkich.

Polecany artykuł:  Festiwal Tuna, Sushi & Wine Zadar 2018

5………..i pakiet ulubionych zabawek!

Jeśli chcesz zapewnić dziecku rozrywkę podczas lotu lub oczekiwania na lotnisku, upewnij się, że zabrałeś odpowiednie i ulubione zabawki. W tej roli świetnie sprawdzą się kolorowanki i kredki lub naklejki. Można je łatwo schować, nie zajmują dużo miejsca a w przypadku zgubienia nie będzie wielkiej szkody. Warto też kupić dziecku coś nowego i drobnego na lotnisku, zajmie mu to czas przez chwilę i będzie to coś nowego i bardziej interesującego niż dotychczasowe zabawki.

6. Wybierz miejsca w samolocie!

W miarę możliwości warto wybrać miejsca blisko łazienki ( nigdy nic nie wiadomo) oraz bliżej stewardes ( gdy będzie nagła potrzeba skorzystać z ich pomocy podczas lotu). Po wylądowaniu, w przypadku miejsc na końcu samolotu, będziesz mieć czas żeby sprawdzić czy wszystko zabrałeś oraz czy dzieci czegoś nie zgubiły podczas lotu.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki, choć trochę pomogą Wam uniknąć niespodzianek podczas podróży samolotem i będzie to wspaniały wstęp do wymarzonego odpoczynku z dziećmi.[:en]Każdy z nas marzy aby podróż z dziećmi była spokojna i przebiegła bez przykrych niespodzianek. Niestety taka podróż może przemienić się w prawdziwy koszmar. Zmęczone podróżą dzieci i do tego głodne, dodatkowe walizki, długa kolejka przy odprawie itp. to może być wstęp to najgorszych wakacji w życiu. Aby tego uniknąć warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi wg. nas wskazówkami dotyczącymi podróży samolotem z dziećmi.

happy-pass2
fot. www.fearofflyinghelp.com

1.Bądź przygotowany na wszystko!

2. Zaplanuj wyjazd z domu dużo wcześniej!

3. Poznaj lotnisko!

4.Zabierz pakiet ulubionych przekąsek!

5………..i pakiet ulubionych zabawek!

6. Wybierz miejsca w samolocie!

Polecany artykuł:  [:pl]Split i Dubrownik - ceny i rozkłady promów 2019[:]